«

XRP’nin fiyatı son zamanlarda bu kadar değişken olmadı. Piyasa, son birkaç gün içinde büyük ölçüde pompalandı, ancak bu token, diğerlerinden farklı olarak değer kaybetti. İlk 3 kripto para [BTC, ETH ve BNB] haftalık %10’un üzerinde pompalamaya tanık olurken, XRP aynı zaman diliminde %5’in üzerinde değer kaybetti.

xrp geleceği

XRP’nin zincir içi metriklerinin durumu, kısa vadeli katılımcılar için işleri daha da endişe verici hale getirdi. MVRV oranı uzun süre pozitif bölgede kalamadı. Piyasa değeri-gerçekleşen değer oranı, herhangi bir tokenin adil durumunu değerlendirmek için kullanılır.

Bu oran pozitif olduğunda, dayanak varlığın fiyatının aşırı değerli olduğu anlamına gelir. Tersine, negatif olduğunda, tokenin değerinin düşük olduğu ve yatırımcıların piyasada normalden daha fazla değer kaybettiği anlamına gelir.

Örneğin 1 Ekim’de bu oran %5’e kadar çıktı, ancak 2 Ekim’de %0,08’e geriledi. Birkaç kez %3 seviyelerine geri dönmeyi başardı, ancak orada uzun süre dayanamadı.

Ancak, 10 Ekim’de bu metrik %3,4’lük bir negatif değeri yansıtıyordu ve yazının yazıldığı sırada da negatif bölgeden yeni çıkmıştı. Böylece, MVRV’de gösterilen kararsızlık, yatırımcıların kazandıkları parayı kaybettiklerinin altını çiziyor. Kısacası, yatırımcıların kazançlarının geç kayıplara dönüşmesi fazla zaman almadı.

Uzun Vadede XRP Geleceği?

Trendlerin uzun vadede tamamen değişeceği yaygın bir varsayımdır. Pekala, yukarıda bahsedilen iddia, XRP söz konusu olduğunda su tutmayabilir.

Ripple Labs tamamen benzersiz bir hizmet sunmuyor. Şirket açık kaynaklı bir ödeme sistemi sunuyor ve aslında hem kripto panosunda hem de pano dışında birkaç rakibi var. Muhtemelen onlara ayak uydurmak için mücadele etmiştir.

COTI’nin zaman içinde nasıl XRP ile aynı ligde olabileceği ayrıntılı olarak ele alındı. COTI, kullanıcıların kendi ödeme çözümlerini oluşturmalarına olanak tanıyan ve halihazırda sınır ötesi havaleleri içeren bir dizi caddeye dalmış durumda olan bir fin-tech platformudur.

  • Cardano Kurucusu: Afrika Gelecekte Önemli Rol Oynuyor

Kripto alanının dışında, SWIFT bu tür sınır ötesi işlemlerde üstünlüğe sahiptir. Hizmetleri 200’den fazla ülkede 11 binden fazla finans kuruluşu tarafından kullanılmaktadır. Öte yandan Ripple, yalnızca 45 ülkeye dağılmış bağlı kurumların sayısının yalnızca üçte birine sahip.

Rekabeti daha da yoğun hale getirmek için SWIFT, daha hızlı işlemler için Ripple ile rekabet etmek için birkaç ay önce SWIFT Go adlı yeni bir hizmet başlattı.

Bu nedenle, yakın gelecekte, aynı oyun alanındaki diğerlerinin oyunlarında olduğu gibi, Ripple sınır ötesi ödemeler için tercih edilen protokol olmayabilir. Bu olursa, XRP’nin sıralaması düşer ve fiyatı en çok etkilenir. Bu nedenle, sürekli gelişen manzara göz önüne alındığında, yatırımcılara bile bu noktada hiçbir şey garanti edilmez.

Ancak, Ripple ve XRP’nin yıllar içinde yarattığı iyi niyet, böyle bir senaryo gerçekten ortaya çıkarsa protokolü kurtarmaya son verebilir.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *