«

Bitcoin yıl sonu 168.000 Dolar olabilir mi? Fundstrat’ın kurucu ortağı ve Wall Street Stratejisti Tom Lee, yıl bitmeden bitcoin beklentilerini açıkladı. Bir Bloomberg raporuna göre Lee, dijital varlık için yüksek beklentilerinin olduğunu ve yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşacağına inandığını açıkladı ve varlığın yıl bitmeden 168.000 dolara kadar çıkabileceğini ekledi.

Lee, kripto para birimleri konusunda her zaman yükseliş duruşunu sürdürdü. Daha önce, varlığın bu yıl 100.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirtmişti. Şimdi, Lee, Mayıs ayında yaptığı bu öngörüyü ikiye katlıyor gibi görünüyor.

Varlığın oynaklığı, onun son derece değişken yapısını kabul eden Wall Street stratejistini asla endişelendirmedi. Lee, Mayıs ayında TechCheck’e “Bence bitcoin aşırı uçucu, doğası bu ama insanlar için ödülü yaratan da bu” dedi. 

Bitcoin Arkasındaki Güç “ETF”

Kurucu ortak, dijital varlık için fiyat tahminini yönlendiren faktörleri de açıkladı. Noktayı, bitcoin’in son zamanlarda gördüğü son ETF onaylarına geri götürüyor. İlk ABD Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sinin bu hafta ticarete başlaması planlanıyor ve Lee, ETF onaylarının varlığın 100.000 $ fiyat işaretine ulaşmasının arkasındaki ana neden olduğuna inanıyor.

Oyunun adı evlat edinme ve kurucu ortak, Bitcoin Vadeli İşlemler ETF‘nin dijital varlığın daha fazla benimsenmesine yardımcı olacağını söylüyor. Bu benimsemeden gelecek olan girişler, varlık için daha yüksek bir değere dönüşecektir.

Lee, yeni onaylanan Vadeli İşlemler ETF’leri ile fonun daha fazla kişinin yatırım portföylerinin bir kısmını kriptoya tahsis etmesine izin vereceğini ve “bunun önemli yeni girişler sağlayacağını” açıklıyor.

  • Bitcoin Yükselişi Sırasında Altcoinler Acı Çekebilir

Meta Tahmin: Bitcoin Yıl Sonu 100.000 Dolar

100.000 $ ‘lık Bitcoin, en iyi piyasa katılımcıları arasında giderek daha popüler bir tahmindir. Varlık, Eylül ayında piyasada önemli bir düşüş yaşamış olsa da, çoğu kişi, varlığın yıl bitmeden 100.000$’a ulaşacağı yönündeki tahminlerini sürdürdü. Tahminler bir dizi faktöre atfedildi, ancak tahminler her zaman aynı kaldı; piyasa, bir sonraki boğa piyasasından önce Bitcoin’i 100 bin dolarda görebilir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Lee, 2021’in 4. çeyreğinde dijital varlığı bu değere koyan tek önde gelen isim değil. Çeşitli piyasa analistleri varlığı yıl sonuna kadar aynı değere koydu. Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, varlığın bu fiyat noktasına ulaşacağını ve dünya çapında benimsenme arttıkça BTC’nin değerinin de artacağını belirtti.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *