«

Yaygın olarak takip edilen kripto piyasası analisti Nicholas Merten, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki altcoinlerin ralli yapmasını bekliyor.

Yakın tarihli bir pazar güncellemesinde Merten, 472.000 YouTube abonesine genel DeFi sektörünün tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmaya hazır göründüğünü söylüyor.

“Bunun kripto alanında daha geniş bir trend olduğunu düşünüyorum. Ve DeFi’de sadece Ethereum ekosisteminde [ama] daha geniş kripto para birimi alanında iyi sonuç verecek pek çok başka oyun var.”

Toplam kripto piyasası üzerindeki DeFi hakimiyetinin yakın zamanda Mayıs 2021’in önceki en yüksek seviyelerine geri döndüğünü ve bunun tarihsel olarak daha fazla baskının gelebileceğini öne sürdüğünü belirtti.

DeFi’nin kripto pazarındaki toplam hakimiyeti %6,5’teyken Merten, DeFi hakimiyetinin önümüzdeki haftalarda veya aylarda %8 veya %8,5’e çıkmasını bekliyor.

defi altcoinleri

Pazar günü %23’ten fazla sıçrayan merkezi olmayan borsa Uniswap’a (UNI) bir göz attı. Varlık şu anda ralli zirvesinin biraz altında fiyatlandırılıyor ve CoinGecko’ya göre 23.55 dolardan işlem görüyor .

UNI‘nin hem fiyat hem de hacimdeki son yükselişi, Merten’e sadece UNI’nin değil, aynı zamanda bir bütün olarak DeFi sektörünün de ısınabileceğini söylüyor.

“Bu, kripto alanındaki büyük oyunlardan birinde gördüğümüz en büyük sıçramalardan biri ve dikkate alınması gereken bir şey çünkü bu sadece fiyat anlamında değil, aynı zamanda neredeyse tüm kripto para birimleri arasında hacim anlamında çift ​​izleyebiliriz. Bunun USD veya BTC bazında neredeyse bir aylık satış yönlü baskıyı aşağı yönlü itmeye başladığını görebiliriz.”

defi altcoinleri

Son olarak Merten, 2021’de BTC’ye (COMP/BTC) karşı ikiye katlandıktan sonra ortaya çıkacağını düşündüğü merkezi olmayan borç verme protokolü Bileşik’in (COMP) altını çiziyor.

“COMP, zamana direnen mavi çipli DeFi oyunlarından biri olduğunu düşündüğüm bir para oldu. Ve bununla birlikte, yılın başından beri Bitcoin’e karşı çifte performans gösterdi. Gerçekten burada daha yüksek dipleri, tutarlı direnç aralığını sergilemeye başlıyor, tekrar bir kırılma görmeye başlayabileceğimizi düşünüyorum.”

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında