«

Solana NFT çılgınlığına kolay adapte oldu. Solana (SOL) yerel kripto cüzdanı Phantom, Solana Blockchain popülaritesinde bir artış görmeye devam ederken bir milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı.

Phantom bu haftanın başlarında cüzdanın sonunda bir milyondan fazla aktif kullanıcıyı kırdığını duyurdu. Sadece birkaç aydır piyasada olan bir cüzdan için etkileyici bir başarı.

Phantom, kullanıcıların güvenli ve kolay bir şekilde “Solana blok zincirinde tokenleri saklaması, göndermesi, alması, stake etmesi ve takas etmesi” için çevrimiçi bir cüzdan olarak çalışır.

Solana NFT Popülerliğinden Payını Aldı, phantom

Solana NFT Çılgınlığı Sayesinde Yeni ATH Yaptı

Son birkaç ay içinde takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) son zamanlardaki popülaritesi ile Ethereum tabanlı NFT platformu OpenSea, NFT ticaretinde aslan payını aldı. Bir noktada, platform aylık işlem hacminde 1,5 milyar doları gölgede bırakıyordu. NFT çılgınlığı, ethereum’un şu anda sunmadığı bir şey olan, daha düşük işlem ücretlerine izin veren diğer blok zincirlerine yavaş yavaş kaymıştır. 

Solana ekosistemi, NFT ticareti için hızla ikinci en popüler blok zinciri haline geldi. Ethereum pazarında NFT ticareti için kullanılan popüler ethereum cüzdanına benzer şekilde MetaMask, gidilecek cüzdandır. Cüzdan son zamanlarda on milyon aylık kullanıcıya ulaştı. 

Phantom, esasen Solana blok zinciri ve NFT ticareti için gidilecek cüzdan haline geldi. Sezgisel cüzdan, kullanıcıların NFT platformlarında kolayca işlem yapmalarını sağlarken, kullanıcıların NFT’lerini cüzdanda ön izlemelerine de olanak tanır. 

NFT çılgınlığı, Solana blok zincirinde ikincil satışlar için 500 milyon doların üzerinde bir hacim gördü. Bu istatistiğin en dikkat çekici kısmı, sadece üç ayda elde edilmiş olmasıdır. 

Phantom, Phantom tarafından “cüzdanı manuel olarak açan veya bir işlemi imzalamak veya ona bağlanmak gibi bir Dapp ile etkileşime giren biri” olarak tanımlanan bir milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Solana (SOL) Tırmanmaya Devam Ediyor 

Solana ekosistemi pazarda büyük bir büyüme görmeye devam ederken, Solana (SOL) da fiyatta büyük bir artış gördü. SOL son olarak, piyasa değeri ile dördüncü sırayı almak için hem Cardano (ADA) hem de Tether (USDT) sıçramasını başardı. SOL kısa süre önce 260 dolara dokunarak bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı. 

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *