«

Solana ile entegre çalışabilen Blockchain sistemine ciddi katkılar sağlayan en iyi Solana projelerini listeliyoruz.

Solana, hızlı, güvenli, ölçeklenebilir, merkezi olmayan uygulamalar ve pazar yerleri sağlayan web ölçeğinde bir blok zinciridir. Sistem şu anda 50.000 TPS (saniyede işlem) ve 400ms Blok Sürelerini desteklemektedir. Solana yazılımının genel amacı, bir blok zinciri oluşturmak için kombinasyonu kullanan olası bir dizi yazılım algoritması olduğunu göstermektir. Dolayısıyla bu, işlem hacminin, bir blok zincirinin tüm özelliklerini karşılayan ağ bant genişliği ile orantılı olarak ölçeklenmesine izin verecektir: ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkeziyetsizlik. Ayrıca sistem, standart bir gigabit ağında 710.000 TPS’lik bir üst sınırı ve 40 gigabitlik bir ağda 28,4 milyon tps’lik bir üst sınırı destekleyebilmektedir. 

  • Graph GRT/USD, Blockchain ağları için bir indeksleme protokolüdür. Solana, The Graph ile entegre çalışmaktadır.
  • Waves Blockchain’de özel token basım, transfer ve ticareti için bir kripto platformudur.
  • Solana Protokolü, Waves protokolüne dayalı merkezi olmayan bir çapraz zincir ve oracle ağı olan Gravity’ye entegre edilmiştir.
  • Audius, içerik oluşturuculara gücü geri getiren ve Solana ile entegre olan popüler bir akış ve paylaşım platformudur.

En İyi Solana Projeleri: The Graph (GRT)

The Graph, Ethereum ve IPFS gibi ağları sorgulamak için bir indeksleme protokolüdür. Herkes, alt grafikler adı verilen açık API’ler oluşturup yayınlayarak verilere kolayca erişilebilir hale getirebilir.

GRT, Blockchain verilerini sorgulamak için barındırılan hizmet çözümünde Binance Akıllı Zinciri (BSC) destekliyor. Entegrasyon, geliştiricilerin alt grafikler (Açık API’ler) kullanarak BSC üzerinde güçlü uygulamalar oluşturmasını sağlamayı amaçlıyor.

En İyi Solana Projeleri: The Graph (GRT)
Solana İle Entegre Çalışan 3 En İyi Solana Projeleri – GRT/USDT

GRT fiyatı, Coinmarketcap verilerine göre 0.96 dolar bandında seyrediyor. 15 Kasım tarihi itibariyle yaklaşık %10 değer kaybetti.

En İyi Solana Projeleri: Waves

Waves, merkezi sipariş eşleştirme ve merkezi olmayan yerleşim ile Waves blok zincirinde varlık/özel token basımı, transferi ve ticareti için bir Kripto platformudur.

Solana protokolünün, Waves protokolüne dayalı merkezi olmayan bir çapraz zincir ve oracle ağı olan Gravity’ye entegrasyonu bulunmaktadır. Entegrasyonun bir sonucu olarak, Solana ağı, Gravity ağı katılımcıları arasında veri aktarımını sağlamayı amaçlamaktadır.

Waves ve Gravity protokolünün ortak yaratıcısı Alexey Pupyshev, “Solana entegrasyonu sayesinde Gravity, geliştiricilerin DeFi’nin pratik uygulaması ve toplu olarak benimsenmesi için daha fazla fırsatla birlikte evrensel olarak bağlantılı dApp’ler oluşturmalarına olanak tanıyan daha zenginleştirilmiş bir altyapı haline geliyor” diyor.

 En İyi Solana Projeleri: Waves
Solana İle Entegre Çalışan 3 En İyi Solana Projeleri – Waves/USDT

Waves, Coinmarketcap verilerine göre gün içerisinde yaklaşık $4.49 değer kaybeden Waves 22.35 dolar bandında seyrediyor.

En İyi Solana Projeleri: Audius (AUDIO)

Audius, Solana’ya taşınan en son projedir ve şu anda 1 milyondan fazla aylık kullanıcı ile hızla büyüyor. Ancak aktif kullanıcıları arttıkça, gaz ücretleri ve yükleme süreleri de artmaktadır. Audius, dünya müziğini paylaşmak ve savunmak için işbirliği yapan tamamen merkezi olmayan bir sanatçılar, geliştiriciler ve dinleyiciler topluluğu yaratmayı amaçlıyor.

Audius’u kullanarak yaratıcılar yaratıcı çalışmalar için değişmez ve zaman damgalı kayıtlar oluşturabilir ve varlıkları Audius ağına kaydedebilir, çünkü ağ merkezi olmayan ve blok zinciri ile güvence altına alınmıştır.

Solana, Audius ekibinin 20 katman 1 ve katman 2 ölçekleme çözümünü inceleyip test etmesinden sonra seçildi. Bu inceleme süreci boyunca, Solana’nın Audius’u ana akım, küresel bir izleyici kitlesine ulaştırmak için gereken hızı, düşük ücretleri ve sansür direncini sağlayabilecek tek sistem olmayı amaçlıyor.

 En İyi Solana Projeleri: Audius (AUDIO)
Solana İle Entegre Çalışan 3 En İyi Solana Projeleri – AUDIO/USDT

AUDIO, Coinmarketcap verilerine göre 15 Kasım itibariyle bir düşüş içerisine girdi. Son 24 saatte yaklaşık %8.80 değer kaybeden AUDIO 2.28 dolar bandında seyrediyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *