«

Bleeping Computer raporlarına göre, çok sayıda Firefox kullanıcısı, SafePal adlı bir kripto para donanım cüzdanının meşru bir uzantısı gibi görünen sahte bir eklentinin kurbanı oldu.

Cali adındaki kurbanlardan biri, tüm fonların dolandırıcıların eline geçtiğini öğrenince şok oldu:

Derin bir şoktaydım…Son işlemlerimi gördüm ve [4,000$ paramın] başka bir cüzdana aktarıldığını gördüm. Mozilla Firefox’un eklenti listesinde konuşlandırılmış bir eklenti [olduğuna] inanamadım.

Kötü amaçlı uzantıyı indirdikten sonra diğer kaç Firefox kullanıcısının fonlarından mahrum bırakıldığı belli değil. Eklenti, kısa bir süre önce kaldırılmadan önce Şubat ayının ortasından beri faaliyetteydi.

Hoşnutsuz kullanıcılardan gelen bir sürü olumsuz yorum bir uyarı işareti olmalıydı.

kripto dolandırıcılığı

Kötü aktörler tarafından dolandırılan kullanıcı, polisin hacker’ı takip edemediğini iddia ediyor.

Potansiyel kurbanlar, kurtarma ifadelerini girmeleri için kandırılır ve bu da bilgisayar korsanlarının varlıklarını çalmasını son derece kolaylaştırır.

Ayrıca, sahte eklentiyle ilişkili kimlik avı alanı hala yayında.

Hack’ler ve dolandırıcılık, kripto para birimi endüstrisinde yaygın olmaya devam ediyor. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Satoshi Nakamoto tarafından kaydedilen ilk Bitcoin web sitesi Bitcoin.org, dört gün önce bir güvenlik ihlali yaşadı.

Bu ayın başlarında, Apple’ın Bitcoin çekilişini tanıtan yıllık etkinliğinin sahte bir YouTube akışı, kapatılmadan önce yaklaşık 170.000 izleyiciye ulaştı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *