«

Coin Bureau’nun ev sahibi, Polkadot’tan çok beklenen bir gelişmenin DOT’un değerini daha yüksek seviyelere çıkarabileceğini söylüyor.

Takma adlı kripto tüccarı Guy, 1,42 milyon YouTube abonelerine, blok zincirinin parachain slot açık artırmalarının başlatılmasının ardından Polkadot’un yükselmeye hazır olabileceğini söylüyor.

“DOT’un diğer büyük kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında son düşüşlerde oldukça iyi kalmasıdır. Ayrıca DOT’u tüm zamanların en yüksek seviyelerine kolayca çıkarabilecek önemli bir dönüm noktası da var ve bu da Polkadot’un kendi parachain slot müzayedeleridir.”

Parachainler, Polkadot ağına bağlı katman-1 blok zincirleridir. Açık artırma, ağın birlikte çalışabilirlik özelliklerine erişmek için hangi blok zincirlerinin Polkadot’un aktarma zincirine entegre olacağını belirler. Belirli bir blok zincirini destekleyen yatırımcılar,  bir parachain yuvasını güvence altına almak için DOT tokenlerine teklif vermek zorunda  kalacaklar.

  • Ethereum Kurucusu El Salvador Başkanını Eleştirdi

Guy, parachainlerin ilk olarak 3. çeyreğin sonunda piyasaya sürülmesi gerektiğini, ancak DOT’un parachain kodundaki eksik bir denetim nedeniyle ertelendiğini belirtiyor.

Guy, parachain denetimindeki gecikmenin son aylarda DOT’un fiyat performansını engellemiş olabileceğini, ancak yatırımcıların kripto piyasasının yükseliş trendine yeniden başladığı için daha fazla yükseliş hissi bekleyebileceğini savunuyor.

“Bu, nihayetinde aylar önce başlamış olması gereken parachain slot müzayedelerinin tekrarlanan gecikmelerine bağlı. Bulunduğum yerden, Polkadot bunun gerçekleşmesi için ön koşulları zaten karşılamış durumda ve ben şahsen bunların bir denetim tarafından geri tutulduklarına inanmakta güçlük çekiyorum. Bence Polkadot’un geliştiricileri duyuruyu yapmak için doğru anı bekliyorlar. 

Mayıs ve Ağustos ayları arasında kripto piyasası o kadar da sıcak görünmüyordu. Bu süre zarfında parachain slot müzayedelerini yürütmek, DOT’un hype kartı acıklı yüzde kazançlar için kullanılacağından akıllıca olmazdı. Eylül ayında, Çin hükümeti kriptoyu çökertti. Bu süre zarfında parachain müzayedeleri yürütmek, onları bekleyen tüm Çinli yatırımcılara sınırda hakaret olurdu. 

Şimdi Ekim ayındayız. Kripto piyasası yükseldi, Gavin tekrar Twitter’da ve girişte bahsettiğim gibi Bitcoin şu anda gündemde olsa da, altcoinlere dönüş geliyor. Bu gerçekleştiğinde, Polkadot’un parachain slot müzayedeleri için mükemmel bir zaman olacak ve ilk tur o zaman başlarsa en ufak bir şaşırmayacağım.”

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *