«

Piyasayı kasıp kavuran yeni bir girişten bahsettiğimizde, kulağa şaşırtıcı geliyor ancak genellikle benzersiz yaklaşımı ve piyasayı ele geçirme vizyonu nedeniyle oluyor. Polkadot, geçen yıl kripto para dünyasında bir fırtına oldu. Piyasaya sürüldükten sonra fiyatın yükselmeye başladığı tam olarak Eylül 2020 idi. 

Bu başarı, aktif bir sebep olmadan mümkün olamazdı ve bu durumda, sebep basit, Polkadot, siber uzaya farklı kripto para birimleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlayacak bir köprü aracı olarak ve birçok alternatif olduğu için yaklaştı. 

Polkadot’un merkezi olmayan ekosistemi, holding varlıklarını farklı kripto para birimleriyle değiştirmek için kullanılabilir. Polkadot, ilk on kripto para birimine girdi ve 44,85 milyar dolarlık piyasa değeri ile tam olarak 8. sırada yer alıyor.

Polkadot Fiyat Analizi

Polkadot kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya bir adım daha yaklaştı. Son üç aydaki fiyat hareketi son derece olumluydu ve 50 doların üzerinde kapanış bu dijital varlıkta yeni bir kıvılcım ateşleyebilir. Görünüşe göre Temmuz 2021’den bu yana gerçekleşen %350 ralli yakın zamanda durmayacak gibi görünüyor.

Polkadot Fiyat Analizi: DOT Son 3 Ayın En Yüksek Seviyesinde
Kaynak: Tradingview / DOTUSDT

Polkadot fiyat rallisi, kapanış bazında 50$ seviyesini geçmeyi başarana kadar değişken mum grafikleriyle devam edecek. Daha fazla fiyat eğilimini tahmin etmek zor olurdu, ancak 50 dolar seviyesini korumak DOT kripto para birimi için kolay bir başarı olmayacak. Satışa neden olan bir seviye, yatırımcıların her zaman korktuğu bir seviyedir. 

Bu seviyede üç olasılık söz konusu olabilir, ilk önce DOT’un 50 dolar seviyesinde dirençle karşılaşması, konsolide edilmesi ve ardından yeni bir zirveye hareket etmesi olabilir. İkincisi, Polkadot’un tek bir satın alma gününde algılanan direnci kırması ve bir kırılmaya işaret etmesi olacaktır. 

Üçüncü durum, satıcıların daha yüksek seviyede aktif hale gelmesi durumunda, salıncak desteği olarak ortaya çıkan 38 dolara gerileme görebiliriz. Ayrıca, Polkadot fiyat tahminimize göre 27,45 dolar civarında gelen 200 DMA’sına düşebilir. 

RSI, 70’in üzerine çıkarak oldukça olumlu bir harekete doğru ilerliyor; şu anda 68 seviyesinde. İşlem hacimlerindeki düşüşe rağmen, yatırımcıların satın alma hissi üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı görülüyor. Birden fazla kripto para birimi dünyasında, birlikte çalışabilirliği artırmak için röle zinciri özellikleri sunan bir tane var.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *