«

Netflix’in tüm zamanların en çok izlenen ve hakkında en çok konuşulan Kore dizilerinden biri olan Squid Game, şimdi kripto dünyasında dikkatleri üzerine çekiyor.

SQUID adlı benzer bir Play-to-Earn NFT oyun tokeni, token fiyatı 24 saat içinde yaklaşık %2,400 arttığından, gösterinin kripto pazarındaki popülaritesini takip ediyor gibi görünüyor. 

Squid Game tokeninin fiyatı 24 saat içinde 1 sentten 2.20 dolara yükseldi ve onu kripto dünyasının en büyük kazananlarından biri haline getirdi. SQUID hala yükseliyor ve son 24 saatte %450 kazançla 3.07$’dan işlem görüyor.

Kaynak: Tradingview

Squid Game, oyuncuların token sahiplerinin varlıklarını çoğaltmasına izin veren çeşitli çevrimiçi oyunlarda yer almak için yerel tokeni satın almalarına olanak tanıyor. Cornell Üniversitesi ekonomisti Eswar Prasad, BBC’ye P2E tokeninin fiyatındaki devasa artışın nedenini açıkladığını söyledi.

“Bu kripto para birimi, rastgele mizah veya kültürel fenomenler üzerine binen uzun ve büyüyen bir dijital para ve jeton listesine katılıyor. Dikkat çekici bir şekilde, bu tür birçok madeni para, yatırımcıların ilgisini hızla çekerek çılgınca şişirilmiş değerlemelere yol açıyor. Bu tür spekülatif çılgınlıklara kapılan saf perakende yatırımcıları, önemli kayıplar riskiyle karşı karşıyadır.”

Squid Game Tokeni P2E

Kripto pazarı, son zamanlarda NFT çılgınlığı tarafından ele geçirildi ve P2E NFT oyunları şu anda bir öfke. NFT oyununun yaratıcılarının son Netflix gişe rekorları kıran başarısına güvenmeye karar vermesi, kripto projelerinin genellikle trende nasıl dayandığını gösteriyor. SQUID tokeninin bir başka özelliği de kolayca satılamamasıdır.

Coinmarketcap’teki bir uyarıya göre, birçok kullanıcı SQUID tokenlerini şu anda listelendiği Pancakeswap’ta satamadı. Sorunun arkasındaki kesin neden net olmasa da, birçok Koreli bunun, kullanıcıların tokeni satmadan önce bazı kriterleri yerine getirmesi gereken bir anti-damping mekanizması olduğuna inanıyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *