«

New York Belediye Başkanı Eric Adams, ilk üç maaş çekini bitcoin ile almak istediğini söyledi.

Eski polis şefi, Ocak ayında Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun görev süresinin sona ermesinin ardından bu hafta belediye başkanı seçildi.

Eric Adams, sosyal medyada New York’u “kripto para birimi endüstrisinin merkezi” yapma niyetini duyurmak istediğini duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘in değeri, 2009’daki başlangıcından bu yana oldukça değişken olmuştur.

Adams’ın yorumları, yeniden seçildikten sonra ilk Bitcoin maaşını alacağını tweetleyen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in önüne geçme girişimi gibi görünüyor.

Suarez, Miami’yi kripto para birimi inovasyonu için bir merkez yapmak istediğini zaten söyledi.

Adams, üç aylık bir kripto para birimi ücreti talep ederek bahsi yükseltti.

Bitcoin İle Maaş Uygulaması

Adams, “New York’ta her zaman büyük adımlar atıyoruz, bu yüzden belediye başkanı olduğumda ilk üç bitcoin maaşımı alacağım” dedi.

“New York, kripto para birimi endüstrisinin ve diğer hızlı büyüyen yenilikçi endüstrilerin merkezi olmalı! Bekle!” diye seslendi.

Demokrat Adams, Salı günü şehrin ikinci siyahi belediye başkanı olarak seçildi.

Ağustos ayında Suarez, kar amacı gütmeyen kuruluş CityCoins tarafından yönetilen MiamiCoin adlı bir kripto para biriminin oluşturulmasına yardımcı oldu. Washington Post’a göre, para biriminin değerinin %30’unu şehrin ihtiyaçlarına gönderiyor ve Miami için şimdiden 7 milyon dolar topladı.

Adams, Bloomberg radyosuna New York’ta benzer bir şey yapmak istediğini söyledi.

İş odaklı bir platformda çalışan Adams, New York’u kripto para birimleri için bir merkez haline getirmek isterse, muhalefetle karşılaşabilir.

Geçmişte, kripto para birimi çevresel etkisi nedeniyle ağır bir şekilde eleştirildi.

  • Metaverse Coinleri ve Özellikleri

Ve New York valiliğine aday olacak New York Başsavcısı Laetitia James, kısa süre önce kayıt dışı kripto para şirketlerine yönelik bir baskı başlattı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *