«

Bankalar, üstel piyasa büyümesi sırasında Stabilcoin mevduatı talebinden yararlanmaya çalışacaklar. CoinDesk’e göre bu, önde gelen kripto para stratejisti Morgan Stanley Sheena Sho’nun raporunda belirtildi.

Raporda, üst düzey yönetici, stabilcoin pazarının yıl başında 20 milyar dolardan şu anki 137,7 milyar dolara büyümesine işaret etti.

Stablecoin’ler bazen kripto para yatırma işlemlerinden yılda %5’in üzerinde kazanç elde etmenize ve DeFi sektörüne açık erişime izin verir. Shaw, düzenleyicilerin ve hükümetlerin kaçınılmaz olarak yanıt vereceğine inanıyor.

Stratejiste göre, kripto para birimleri, kaldıracın aktif kullanımının yanı sıra mali ve parasal teşvikler nedeniyle riskli varlıklarla eşit düzeyde işlem görüyor.

Morgan Stanley, Bankaların Stabilcoin Mevduatı Başlatacağını Öngördü

Ayrıca kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara artan ilgisine de dikkat çekti. Sho, düşük USD fiyatları ve çeşitli kullanım durumları nedeniyle altcoinlerin bitcoinden pazar payını geri çektiğini de sözlerine ekledi. Ona göre, “blok zincirleri savaşının” devam etmesi beklenmelidir.

Uzman, kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine artan ilgisi nedeniyle, belirli bir yatırımcı grubunun elindeki bitcoin konsantrasyonunda bir artış riskinin arttığını da sözlerine ekledi.

Eylül ayında Morgan Stanley’nin kripto para birimlerinin analizi için bir bölüm oluşturduğunu ve Shinu Sho’yu baş analist pozisyonuna aktardığını hatırlayın. Bundan önce, Döviz Piyasaları Baş Stratejisti olarak görev yaptı.

Ekim ayında, yatırım bankası danışmanlara müşterilere bitcoin ETF’leri satın almaktan kaçınmalarını tavsiye etti. Daha önce, başkanı James Gorman, müşteriler arasında dijital varlıklara çok az ilgi olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *