«

Yatırımcılar alternatif yatırım eğilimlerine atladıkça, 2021’de sanal arsa satın almak yeni normal haline geldi. Metaverse coinleri ile NFT tabanlı dünyaların milyonları toplamasıyla birlikte, sanal arazi satışları yılın ikinci yarısına doğru patladı.

Sanal gayrimenkul veya meta veri tabanındaki arazi, NFT (Takas Edilemez Tokenler) şeklinde satılmaktadır ve popülaritesi artmaktadır.

Bu mülkleri fiziksel olarak ziyaret edemezsiniz, ancak bu yatırımın cazibesi, bu varlıkların blok zincirinde saklanan sahteciliğe dayanıklı sertifikalarla desteklenmesinde yatmaktadır.

Bu eğilim, gayrimenkule yatırım yapmanın yeni yollarına para yatırmak isteyenlerin dikkatini çekiyor. İnsanlar, bir servet kazanabileceklerine bahse girerek, onlara altı rakam harcamaya hazırlar. Bazıları önümüzdeki 16 ayda üç haneli büyüme bekliyor.

Sanal emlak gerçekten yeni bir kavram değil. Uzaya giren ilk şirketlerden biri, sanal ‘Decentraland’ platformunu işleten Metaverse Group oldu. Ancak Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasından bu yana, yatırımcıların çeşitli metaverse oyunları ve ilgili kripto tokenleri üzerindeki zincirleme etkisi hakkında spekülasyon yapmasıyla bu fikir büyük ilgi gördü.

Axie Infinity, Decentraland ve The Sandbox’ın NFT tabanlı dünyalarındaki mülkler özellikle popülerdir. Decentraland’ın MANA token‘ı geçen yıl %4.258 artışla bu projelerin karşılık gelen kripto para birimi fiyatları da fırladı. Google sonuçları, bu terimler için arama hacimlerinin kısa sürede arttığını ve kamuoyunun ilgisinin yalnızca son aylarda ateşlendiğini gösteriyor.

DappRadar’a göre sanal arazi satışları Aralık ayının başında patladı ve sadece dört metaverse projesi için 105 milyon doların üzerinde gelir sağladı. Bunun içinde oyun platformu Sandbox, NFT satışlarında 86,56 milyon dolar ile hakim olurken, Decentraland ikinci oldu.

Hangi metaverse belirtecinin satın alınacağını seçme kararı, keşfetmek istediğiniz platforma bağlıdır. Her sanal dünyanın, kullanıcıların dijital arazi satın almalarını sağlayan kendi benzersiz token vardır.

Meta veri deposuna erişmek için büyük olasılıkla dijital varlıklarınızı tutmak için bir kripto cüzdanı kurmanız istenecektir. Bu, fiat parayı çevrimiçi bir ödeme sistemi aracılığıyla kripto para birimine dönüştürmenize olanak tanır. Bu tokenler, size basit bir süreçte rehberlik eden Coinbase, Binance ve Gemini dahil olmak üzere en popüler kripto borsalarında bulunabilir.

Metaverse evreninde bir arsa satın almak için kullanabileceğiniz en popüler tokenlerden bazıları şunlardır:

Ethereum

Sembolü: ETH

Piyasa Değeri: 454 Milyar Dolar

Metaverse Evreninde Arsa Satın Alabileceğiniz Metaverse Coinleri Ethereum

Axie İnfinity

Sembolü: AXS

Piyasa Değeri: 5 Milyar Dolar

Metaverse Evreninde Arsa Satın Alabileceğiniz Metaverse Coinleri Axie İnfinity

The Sandbox

Sembolü: SAND

Piyasa Değeri: 5 Milyar Dolar

Metaverse Evreninde Arsa Satın Alabileceğiniz Metaverse Coinleri The Sandbox

Decentraland

Sembolü: MANA

Piyasa Değeri: 5.8 Milyar Dolar

Metaverse Evreninde Arsa Satın Alabileceğiniz Metaverse Coinleri Decentraland

GALA

Sembolü: GALA

Piyasa Değeri: 3 Milyar Dolar

Metaverse Evreninde Arsa Satın Alabileceğiniz Metaverse Coinleri GALA

Enjin Coin

Sembolü: ENJ

Piyasa Değeri: 2.3 Milyar Dolar

Metaverse Evreninde Arsa Satın Alabileceğiniz Metaverse Coinleri Enjin Coin
Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *