«

Facebook geçtiğimiz günlerde adını meta olarak değiştirdiğini duyurmuştu. Buna bağlı olarak metaverse sistemini tanıtarak gelecek teknolojik hayata dair ipuçları sundu. Metaverse’in açıklanmasının ardından bu sistem ile uyumlu çalışabilecek olan kripto para birimleri de popüler uygulamadan nasibini alarak değerlerinde ciddi şekilde artış görüldü.

Metaverse kripto para birimleri hangileri ve bunların özellikleri nelerdir sorularına sizin için cevap veriyoruz.

Polka City

Polka City, yatırımcıların veya kripto meraklılarının sanal bir şehirde çok çeşitli varlıkları satın almalarını sağlayan NFT, DeFi ve Polkadot tabanlı bir platformdur.

Metaverse Coinleri ve Özellikleri - Polka City

Makale yazım sırasında POLC fiyatı Coinmarketcap verilerine göre 1.77 dolardı ve son 24 saat içerisinde %13.32 değer kaybeden POLC coinin piyasa değeri 15 Milyon dolar.

Ayrıntılı bilgi için Polka City’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Altura

Altura, oyun geliştiricilerinin oyun içi öğeleri temsil eden Akıllı NFT’leri basmasına, dağıtmasına ve işlemesine olanak tanıyan akıllı bir sözleşme platformudur. Akıllı NFT’ler, belirli koşullara göre değişebilen dinamik özelliklere sahip NFT’lerdir. Akıllı NFT’ler, merkezi olmayan oyun içi öğeleri yaygınlaştırmanın bir sonraki adımıdır ve geleneksel NFT’lerle mümkün olmayan çok çeşitli potansiyel fırsatlar sunar.

Metaverse Coinleri ve Özellikleri - Altura

Makale yazım sırasında ALU fiyatı Coinmarketcap verilerine göre 0.3142 dolardı ve son 24 saat içerisinde %2.56 değer kaybeden ALU coinin piyasa değeri 193 Milyon dolar.

vEmpire DDAO

vEmpire DDAO, Decentraland ve Metaverse’i istila eden ve kullanıcılara NFT takas kart oyunu kazanmaları için bir oyun sağlayan bir oyun protokolüdür. vEmpire’ın amacı, merkezileşme riski altında olan veya halihazırda bunun kurbanı olmuş projeleri vurgulamaktır. vEmpire DDAO, Metaverse alanının tekelleştirilmesi ve parasallaştırılmasıyla mücadele ederken, aynı zamanda haksız veya eşit olmayan protokollere karşı mücadeleye öncülük etmeyi amaçlamaktadır. vEmpire bunu, yeni bir Demokratik DAO biçimiyle göreve liderlik ederek, bahisçilere oyunlarından elde edilen kârın bir yüzdesini vererek ve balinalara ağır oy hakları değil, kullanıcılara eşit oylar sağlayarak yapacak.

Metaverse Coinleri ve Özellikleri - vEmpire DDAO

Makale yazım sırasında VEMP fiyatı Coinmarketcap verilerine göre 0.4185 dolardı ve son 24 saat içerisinde %2.35 değer kaybeden VEMP coinin piyasa değeri 72 Milyon dolar.

EPIK Prime

EPIK, NFT’ler gibi dijital ürünler üretmek için başlatılan Epik Prime’ın bir üyelik tokeni olarak hizmet veriyor. İnsanların sadakat ödül programının bir parçası olmasını sağlayacak bir üyelik tokeni görevi görecek olan Epik Prime, bu program kapsamında, kullanıcılar öncelikle yeni ürünlere, hizmetlere ve ön sipariş verilen dijital koleksiyonlara erişebilecekler. Ayrıca oyun içi NFT’ler ve rastgele NFT ödülleri kazanma şansı elde edebilecekler.

Metaverse Coinleri ve Özellikleri - EPIK Prime

Makale yazım sırasında EPIK fiyatı Coinmarketcap verilerine göre 0.5862 dolardı ve son 24 saat içerisinde %27 değer kazanan EPIK coinin piyasa değeri 72 Milyon dolar.

Starlink

Starlink kendini, galaksinin çok gerçek bir çeyreğine yerleştirilmiş gerçek bir dünya uzay istasyonunu taklit edecek olan Starl Metaverse İstasyonunda sanal arazi satın almak için yatırım aracı olarak tanıtıyor. Starl Metaverse, yeni bir finansal paradigmanın gerçek vizyonunu sonsuzca genişletmek ve onurlandırmak için blok zincirinin ve ademi merkeziyetçiliğin gücünü kullanma yeteneğine sahip bir projedir.

Metaverse Coinleri ve Özellikleri - Starlink

Makale yazım sırasında STARL fiyatı Coinmarketcap verilerine göre 0.00004467 dolardı ve son 24 saat içerisinde %4.71 değer kaybeden STARL coinin piyasa değeri 443 Bin dolar.

Diğer Potansiyel Metaverse Coinleri

Metaverse Coinleri ve Özellikleri - Monavale
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Metaverse Coinleri ve Özellikleri
Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *