«

Meme coin çılgınlığında gerçek şu ki, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu, birkaç kripto sahibinin bu tür varlıklara yönelmesine yol açan fiyat hareketleri nedeniyle son günlerde manşetlerdeydi.

SHIB fiyat artışına, Bitcoin’in (BTC) panodaki artışı eşlik etti ve Ethereum’un (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesini 4.400 doların üzerinde yenilemesine yol açtı.

Jason Derulo gibi ünlüler, Bloomberg gibi ana akım medyadan ünlü finans gazetecileri, kripto şahsiyetleri ve fintech oyuncuları, ‘Dogecoin katilinin’ birkaç gün içinde nasıl 0.000015’ten 0.000088’e fırlamayı başardığını ve hatta 1 milyon tweet’i nasıl ürettiğini yoğun bir şekilde konuşuyorlardı.

Meme Coin Popülerliği Devam Edecek Mi? Dogecoin, Shiba Inu

Son Zamanların En Popüler Meme Coini Shiba Inu

Ancak bu, restoranlar bu hafta Paris merkezli bir restoran gibi Shiba Inu’yu bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladığından, meme coin çılgınlığındaki sadece pastanın kirazı değildi. Ayrıca dünyanın en büyük sinema salonlarından biri, sinema biletlerini satmak için ödeme yöntemi olarak Shiba Inu’nun paralarını kabul etme olasılığını düşünüyor.

Ana akım medyayı son zamanlarda şaşırtan şey, son ralli nedeniyle sadece 400 gün içinde 8.000 dolardan 5,7 milyar dolara çıkan bir SHIB yatırımıydı. Devasa kar alma manevraları, bir üçgen modelini deldikten sonra 0,30 doların üzerine çıkmayı başaran DOGE’de görülen başka bir boğa koşusunu da beraberinde getirdi.

Bu senaryo yürürlükteyken, bazı insanlar bu kripto paraların sadece kilit kişilerden gelen onaylarla ilgili duyurularla veya onları bir ödeme aracı olarak kabul eden işletmeler tarafından desteklendiğine inandıklarından, meme coin çılgınlığının nasıl daha fazla sürebileceği sorusu ortaya çıktı.

Meme Coin Popülerliği Devam Edecek Mi?

Elon Musk Uyardı

Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk, “kripto para fiyatlarını takip etmenin zihinsel sağlık sorunlarına neden olabileceğine” ilişkin bir tweete katılıyorum imasında bulundu.

Deutsche Bank’ın eski bir tüccarı olan Su Zhu, SHIB’nin rallisinden sonra Dogecoin’in 0.88 dolar civarında alım satım yapma olasılığını ima etti. Bununla birlikte, SHIB, son birkaç gün içinde sahip olduğu şaşırtıcı yükseliş hareketi nedeniyle büyük bir şort dalgasına maruz kalabilir ve bu tür karlar, küre içinde iyi bir şekilde konsolide edilmiş bir meme coini olan DOGE’ye girebilir.

Aslında, Tesla’nın CEO’su Elon Musk Dogecoin’i halkın kriptosu olarak adlandırdı. Bu yüzden kripto topluluğu, meme coinlerin sadece piyasa dinamikleri tarafından mı yoksa Musk’ın tweet’leri tarafından mı yönlendirildiğini tartışıyor.

Şimdiye kadar, zincir içi metrikler açısından, kurumlar ve balinalar DOGE’nin fiyat hareketini körüklüyor; bu, meme coinlerin günümüzde yalnızca bir halk kriptosu değil, aynı zamanda bir iş kriptosu olduğu anlamına geliyor. SHIB de bir iş kriptosu olacak mı? Bunu zaman gösterecek.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *