«

Terroform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon tarafından yapılan Twitter paylaşımı ile LUNA tokenin toplam arzının yaklaşık yüzde 10’a tekabül eden miktarının yakılacağı belirtildi.

Yatırımcılar arzda bir azalma öngördükleri için Terra tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. 

On birinci sıradaki kripto para birimi, önümüzdeki hafta planlanan token yakma öncesinde neredeyse %10 yükseldi. Terra’nın topluluk havuzunda tutulan 90 milyon LUNA tokeni yakacak ve yaklaşık 4 milyar dolarlık ağın yerel UST sabit parasını basacak. 

UST, algoritmik bir sabit paradır, yani onu basmanın maliyeti, madeni paranın nominal değerine eşittir. UST’yi basmak için, rezerv varlığın eşdeğer bir değeri olan Terra’nın LUNA tokeninin yakılması gerekir. 

90 Milyon LUNA Coin Yakılacak

Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon Cuma sabahı Twitter’da 44 numaralı teklifin onaylanacağını ve 90 milyon LUNA coinin veya Luna coin toplam arzın yaklaşık %10’unun yakılacağını duyurdu. 

Ayrıca Kwon, teklifin yürürlüğe girmesinin takas ücretleri tahakkuk ettireceğini ve mevcut LUNA stake ödüllerini beş kat artırması gerektiğini belirtti. Şu anda, stake ödülleri yıllık %3,18’dir. Token yakma işleminden sonra, ödüllerin yaklaşık %15’e çıkması bekleniyor. 

Ekim ayının başından bu yana, Terra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.70 dolardan düştü. Yaklaşık olarak %28’den fazla değer kaybetti. O zamandan beri bir geri dönüş gerçekleştirdi ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmaya %10’dan daha az kaldı.

Mevcut rallinin arkasında birkaç yükseliş katalizörü var gibi görünüyor. Haftanın başlarında, Terra, ağ üzerinde IBC transferlerine izin veren 128 önerisini yürürlüğe koydu. Bu güncelleme, kullanıcıların Cosmos ekosisteminde yerleşik herhangi bir dApp’e yerel Terra tokenleri göndermesine olanak tanıyor.

Ek olarak, zincirler arası köprü Wormhole Salı günü LUNA ve UST için destek başlattı ve kullanıcıların Terra, Ethereum, Solana ve Binance Smart Chain arasında varlıkları aktarmalarına izin vererek birlikte çalışabilirliğini artırdı. 

DeFi Llama’nın verilerine göre, Terra’daki DeFi uygulamalarında kilitlenen toplam değer de son zamanlarda 10.22 milyar dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, Terra’yı Ethereum, Binance Smart Chain ve Solana’nın arkasında kilitli dördüncü en yüksek toplam değere sahip blok zinciri yapıyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *