«

Bir zamanlar en iyi 10 kripto para arasında yer alan Litecoin, 19 Mayıs’taki daha geniş çaplı piyasa çöküşünden bu yana sıralamada düşüş yaşadı. Katılımcılar daha iyi performans gösteren alternatiflerin peşinden koşarken, perakende ve kurumsal ilginin kıtlığı da fiyat ilerlemesine zarar verdi.

Eylül ayının başlarındaki kısa bir dönem, piyasada bazı kıvılcımların yeniden alevlenmesine yardımcı oldu, ancak o zamandan beri satıcılar devraldı. LTC artık bir alt kanalın sınırları içindeydi ve bir toparlanma başlatmak için güçlü bir destek seviyesi bekliyordu. Ancak, satıcıları engellemek kolay bir iş değildi ve LTC’nin daha fazla ilgi görmeden önce tırmanması gereken bir dağ vardı.

Litecoin, Eylül ayında olumlu bir notla başladı. Walmart’ın LTC’yi yasal ihale olarak kabul etmesini çevreleyen spekülasyonlar, %45’lik bir artışla 4 ayın en yüksek seviyesi olan 232.6 $’a yükseldi. Walmart bu söylentileri bozarken, anında %20’lik bir satış gözlemlendi ve ardından LTC 163.4 dolarlık önemli bir destek çizgisinin altına düştü.

O zamandan beri, LTC daha düşük inişler ve çıkışlar oluşturdu ve bir aşağı kanal içinde şekillendi. Şimdi, LTC üst trend çizgisini test etmesine rağmen, zayıf piyasa koşulları yukarı yönlü bir kırılma için iyiye işaret etmedi. 19 Eylül’de 50 ve 20 SMA’lar arasındaki düşüş eğiliminin, boğaların yakın vadeli fırsatlardan yararlanmasını engellemesi bekleniyordu.

  • BNB Fiyat Analizi: 210 Dolara Düşme Riski Var

Bunun yerine, ayıların 136 dolara yakın daha düşük bir seviyeyi hedefleyerek LTC’yi model içinde tutmasını bekleyin. %78.6 Fibonacci seviyesinde yükseliş tepkisi bekleniyordu ancak LTC’nin daha fazla katılımcı davet etmek için 155.3 doların üzerine çıkması gerekecek. LTC’nin birkaç göstergesi, boğaların zaten böyle bir hareketin temelini attığını ileri sürdü.

Erken bir kırılma gözlenmezse, LTC, 104-110$’lık talep bölgesine %30’luk bir düşüş daha riskiyle karşı karşıya kaldı. Bu, aynı zamanda, piyasa ayılar lehine hareket ederse, LTC’nin arıza güvenliğiydi.

Akıl Yürütme 

RSI ve MACD’de yükseliş farklılıkları görüldü. Daha yüksek zirveler, satış baskısı azaldıkça boğaların ilerleme kaydettiğini gösterdi. Bu, 136$ ile %78.6 Fibonacci seviyesi arasındaki bölgeyi yukarı yönlü bir kırılma açısından daha çekici hale getirdi. Bununla birlikte, Chaikin Money Flow’un yörüngesi alıcıları kontrol altında tutacaktır.

  • BTC, XRP ve ADA Fiyat Analizi

Litecoin Fiyat Analizi 

LTC’nin kuzeydeki modelini kırmadan önce %78.6 Fibonacci seviyesine aşağı yönlü bir koşu yapması bekleniyordu. Bu, boğaların ek fiyat tavanlarının hedeflenebileceği %50 Fibonacci seviyesinin üzerine çıkmasına izin verecektir. 50-SMA’nın (sarı) üzerinde erken bir kırılma da benzer bir sonuç sunacaktır. Bu arada, LTC 133-136 $ arasında bir geri dönüş belirtileri gösterdiğinde tüccarlar uzun sürebilir.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *