«

Yatırımcılar, NFT Koleksiyonlarına (Fungible Token) Aralık ayına kadar basılmayacak olan dijital sanat eserlerinin mülkiyetini veren 50 token satan bir Hollanda müzayedesine 7 milyon dolar harcadı.

Popüler NFT serisi Fidenza’nın arkasındaki sanatçı Tyler Hobbs, 9-13 Aralık tarihleri ​​arasında New York City merkezli Bright Moments galerisinde son koleksiyonu Incomplete Control’de 100’e yakın dijital sanat eseri sergileyecek.

22 Ekim’de Hobbs’un hayranları, etkinlik sırasında basılması planlanan sanat eserlerinden birinin sahibine mülkiyet hakkı veren 100 “Golden Token”dan 50’si karşılığında 1.800 ETH (7 milyon dolardan fazla) katkıda bulundu. Tokenlerin her biri, koleksiyondaki belirli bir sanat eserine karşılık gelen 1 ile 50 arasında bir sayıya sahiptir.

Altın Tokenler, Mirror Protocol tarafından düzenlenen ve sadece 90 dakika süren bir Hollanda müzayedesiyle satıldı. Tokenlar başlangıçta her biri 500 ETH olarak fiyatlandırıldı ve fiyatın 5 ETH’lik bir tabana ulaşana kadar her 5 dakikada bir doğrusal olmayan aralıklarla düşmesi planlandı. 50 tokenin tümü, her biri 30 Ether (kabaca 120.000 $) ile 80 Ether (320.000 $) arasında satıldı.

  • Rusya Merkez Bankası, Bitcoin ETF Ticaretine Hazır Olmadığını Belirtti

Fungible token (NFT) yatırımcıları, alıcıların görmedikleri dijital sanat eserlerini basmasına izin veren 50 token satan bir Hollanda müzayedesine 7 milyon dolar yığdı.

Kalan Altın token rastgele anda Hobbs’un önceki seriden eserleri tutun cüzdan 50’ye dağıtılacak Fidenza veya CryptoCitizens bir satın alma hakkına sahip olacaktır belirteçleri almak Kasım 5. Bireyler üzerinde NFT projesi Eksik Kontrol için 15 at NFT ETH, müzayedenin son takas fiyatına kıyasla %50 indirim.

Hobbs, Eksik Kontrol serisini kusurluluk temalarını ve dijital kürenin fiziksel dünyada mevcut olan kusurların çoğunu nasıl aşabildiğini keşfetmek olarak tanımlar. Hobbs’un web sitesinde şöyle yazıyor:

“Kaos ve entropinin güçleri, doğal dünyaya belirli bir sıcaklık verir ve orada kullanabileceğimiz kalıplar ve dersler vardır. Bu unsurları dijital dünyaya tanıtmayı seviyorum ve Eksik Kontrol bu işe devam ediyor.”

Hobbs’un önceki NFT serisi Fidenza, veri girişi olarak alıcının işlem hash’i kullanılarak oluşturulan benzersiz üretken sanat eserlerinden oluşan 999 NFT’den oluşan bir düşüşten oluşuyor. Koleksiyon 37.000 ETH’den (kabaca 400.000 $) fazla satıldı ve üretken NFT platformu Art Blocks’ta sergileniyor.

Eylül ayında, Solana merkezli NFT projesi SolBlocks, Hobbs’un izni olmadan ticari amaçlarla görüntüler oluşturmak için Fidenza’nın açık kaynaklı kodunu kullandığı için Hobbs tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Hobbs o zamandan beri SolBlocks’un satışlarından elde edilen karı onunla paylaşma teklifini reddetti.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *