«

Blockchain şirketleri bu yıl, 15 milyar doları aşan rekor miktarda girişim finansmanı ile dolup taşıyor.

Dağıtılmış defter piyasası istihbarat platformu Blockdata’ya göre, blockchain ağları yılın üçüncü çeyreğinde 6.58 milyar dolarlık rekor bir fon sağladı ve aynı yılın ikinci çeyreğinde belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.13 milyar dolarlık rekoru kırdı. İlk çeyrekte 3,83 milyar dolar topladılar ve 2021’in ilk dokuz ayında toplanan toplam fon miktarını 15,54 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir seviyeye getirdiler.

“Ç3, tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ediyor: Blockchain şirketleri tarafından tek bir çeyrekte hiç bu kadar çok fon sağlanmamıştı. Q2’nin daha önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak işaretlendiğini unutmayın.

2021 yılının 3. çeyreğinde blockchain şirketleri için toplam (açıklanan) fon miktarı 6.586 milyar dolardı.

Kaynak: Blockdata

Bu, 2020’nin tamamında toplanan fon miktarının neredeyse iki katı. 2020’de blockchain şirketleri tarafından toplam 3.802 milyar dolar toplandı.”

Blockdata’ya göre, merkezi kripto değişim platformu FTX, Temmuz ayında bir blockchain ağı tarafından bugüne kadar yapılmış en büyük finansman turu olan 900 milyon dolar aldı. Bitcoin odaklı firma Blockstream, kripto borsası BitPanda ve BTC madencilik şirketi Genesis Digital Assets gibi diğer şirketler de üçüncü çeyrekte yüz milyonlarca dolar toplamayı başardı.

  • Kripto Para Madencileri Borsalara Bitcoin Aktarıyor

Üçüncü çeyrekte en aktif fon katkısı, rakip borsa şirketleri FTX ve CoinDCX için bağışlar da dahil olmak üzere 18 tur blok zinciri yatırımına katılan San Francisco merkezli kripto para borsası devi Coinbase oldu.

Diğer önemli kurumsal katkıda bulunanlar, ABD merkezli yatırım şirketi Polychain Capital, kripto operatör fonu Divergence Ventures, tohum para girişimi Y Combinator ve mobil ve blockchain oyun yatırım şirketi Animoca Brands oldu.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *