«

Kripto para borsası EXMO kısa süre önce küresel kripto piyasası hakkında bir rapor yayınladı ve 2021’in 3. çeyreğinde dijital para birimlerinin piyasa değerindeki %40’lık bir artışı vurguladı.

Finance Magnates ile paylaşılan rapora göre, 7 Eylül 2021, kripto para piyasasında işlem hacimlerinde önemli bir artış gördü. EXMO raporu, son çeyrekte Dogecoin işlem hacimlerinde keskin bir düşüş olduğunu vurguladı. Öte yandan, XRP işlem hacimleri Ağustos 2021’de önemli ölçüde arttı.

kripto para piyasa

Kripto para varlıklarının çoğu, üçüncü çeyreği pozitif bölgede sonlandırdı. Ancak Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar gibi dijital varlıklar 2021’in üçüncü çeyreğinde zayıf sonuçlar gösterdi.

“Kripto para birimi piyasa değeri, Eylül ayında bazı düşüşler görmesine rağmen son çeyrekte %39 büyüdü. Yılın başından 3. çeyreğin sonuna kadar kripto pazarının büyüklüğü %152 büyüdü. Dogecoin işlem hacimleri ikinci çeyreğe kıyasla 12 kat azaldı. Hacimler Temmuz ve Eylül aylarında en düşük seviyedeydi.”

Kripto Para Birimi Kabulü

EXMO’nun son raporu, küresel kripto para biriminin benimsenmesindeki bir sıçrama nedeniyle son çeyrekte ilk mevduatlarda önemli bir artış olduğunu belirtti. Son çeyrekte ortalama ilk para yatırma miktarı 2021’in ikinci çeyreğine göre %44 arttı. Polkadot, ikinci çeyreğin sonunda EXMO’da listelendi.

Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarının genel olarak benimsenmesi, 2021’in üçüncü çeyreğinde önemli ölçüde arttı. Bir tahmine göre, Ocak 2021’e kıyasla %100’den fazla artarak dünya çapında 220 milyondan fazla kripto para birimi kullanıcısı var. Genel piyasa değeri Dijital para birimlerinin sayısı şu anda yaklaşık 2,2 trilyon dolar. BTC, toplam kripto piyasası değerinin %46’sını oluşturuyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *