«

Zincir üstü veriler, madencilerin, kripto 55 bin dolara dokunduğu için borsalara daha önce hiç görülmemiş miktarda Bitcoin gönderdiğini gösteriyor.

Bitcoin Madencileri Borsalara Olağandışı Bir Miktarda Para Gönderiyor

Bir CryptoQuant gönderisinin işaret ettiği gibi, zincir üstü veriler, kripto para madencilerinin borsalara eşi görülmemiş miktarda Bitcoin gönderdiğini gösteriyor.

Buradaki alaka düzeyinin göstergesi “madenci netflow”dur. Bu ölçüm, madencilerin borsalara gönderdiği net para miktarını gösterir.

Madenci net akışı negatife döndüğünde, borsalara gönderdiklerinden daha fazla coini kişisel cüzdanlarına çekiyorlar demektir. Bu tür davranışlar, fiyat konusunda yükselişe geçtikleri ve satın alma baskısı hissettikleri anlamına gelir.

Öte yandan göstergenin pozitif değerleri, madencilerin borsalara çektiklerinden daha fazla Bitcoin gönderdiğini gösteriyor. Bu değerler genellikle aralarındaki satış baskısında bir artış olduğu anlamına gelir.

Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, net akış çok büyük bir pozitif artış gösteriyor. Metriğin böyle bir değeri, Bitcoin için benzeri görülmemiştir.

Kripto paralarının etrafında hareket eden madenciler, sonuçta orijinal balinalar oldukları için kripto fiyatı üzerinde görünür etkilere sahip olabilirler.

  • IMF Başkanı: Bitcoin’i Para Birimi Olarak Düşünmek Zor

Normalde, borsalara büyük miktarda kripto para atılması, Bitcoin fiyatının düşmesine neden olur. BTC borsalardan çekilirken tam tersi bir etki yaratacaktır.

Ancak madenci ağ akışlarında ortaya çıkan ilginç bir eğilim var gibi görünüyor. 2017 ve 2021 boğa koşuları sırasında, her ikisi de madenciler zirveyi yakalayamadılar ve ilk fiyat zirvesi civarında erken sattılar.

Fiyat, Bitcoin’lerini terk ettikten sonra biraz değer kaybetti, ancak her seferde girişlerini dengelemek için yeterli alıcı vardı ve fiyat çok daha yükseldi.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %25 artışla 54 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %6 değer kazandı.

Kaynak: Tradingview – BTC/USD

Bitcoin fiyatı 55.5 bin dolara kadar çıktığı için Bitcoin dün çok güçlü bir yükseliş gösterdi. Madenciler burada satış yapmaya başladığına göre, kripto paranın yakında bir düzeltme görmesi mümkün olabilir.

Bununla birlikte, madencilerin döngü zirvesini yakalayamama eğilimi devam ederse, fiyatın daha da yükselmesi olasıdır. Söz konusu yükselme piyasada hala yeterli sayıda alıcı olması durumunda geçerli olabilir.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *