«

Huobi Global, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (FSC) bir kripto para birimi lisansı aldı. Alınan lisans ile Huobi Ticaret hizmetlerini Cebelitarık’ta devam ettirecek.

Çinli borsa Huobi bir basın açıklamasında,  teknik altyapısını Cebelitarık’ta kayıtlı bir bulut barındırma şirketine aktaracağını ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilere hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu.

Huobi Ticaret İşlemlerini Daha Önce Singapur’a Taşımıştı

Huobi, Çinli düzenleyicilerin 24 Eylül’de kripto ticaretine yönelik yeni bir baskı başlatmasıyla operasyonlarının önemli bir kısmını Singapur’a taşımıştı.

Site, belirli bir bölgede bir merkez ofisi olmaksızın küresel bir merkezi olmayan yönetim yapısını sürdürmeyi amaçlamaktadır. Borsanın yan kuruluşu Huobi Technology (Gibraltar), FSC Gibraltar’dan blockchain hizmetleri için bir lisans aldı.

İzin, şirketin veri depolamak ve müşterilerin kripto para birimleri ile işlem yapmak için blok zincirini kullanmasına izin verecek.

Huobi Gibraltar, müşterilerine FSC siciline uygun olarak kripto para ticareti ve aracılık hizmetleri sağlayabilecek. Platforma göre böyle bir adım kurumsal yatırımcıları çekmelidir. Daha önce, Cebelitarık merkezli şirket, kurumsal yatırımcılar ve yüksek net değere sahip bireyler için bir kripto para aracılık firmasıydı ve ayrıca perakende kullanıcılar için OTC ticaret hizmetleri sağladı.

Eylül ayında Çin’in kripto para birimleri yasağı, Huobi’yi Çin kullanıcılarına hizmet vermeleri yönünde alıkoydu. Yasağın ardından kripto para borsası piyasa değerinde %30 oranında düşüş yaşandı. Huobi finansal kayıpları telafi etmek için küresel pazara girmeye karar verdi. Servis yeri olarak Cebelitarık’ı seçti.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *