«

Bitcoin rallisi ile tüm odak, varlığın fiyatının yıl sonuna kadar nerede olacağını tahmin etmeye odaklandı. Dijital varlık, şüphesiz, popüler olarak ayı piyasası olarak bilinen çeşitli çöküşlerin fiyatı düşüreceği bir döneme girecek. Piyasa kaçınılmaz olarak başka bir ayı piyasasına girdiğinde varlığın fiyatının nereye düşebileceğine çok fazla dikkat edilmedi.

Bu genellikle uzun süren düşük momentum, Bitcoin’in son üç ayı piyasasında sırasıyla en yüksek değerinin %94’ünü, %87’sini ve %84’ünü kaybettiğini gördü. Ayı piyasalarının tekrar eden bir teması, kaybedilen toplam değerin azalan yüzdeleri olmuştur. Bu oranda, BTC’nin bu döngüdeki zirvesinden %75 ila %80 arasında kayıp görmesi bekleniyor. Piyasa analisti Justin Bennett bunu, BTC’nin bir sonraki nerede dibe vuracağını tahmin etmek için kullanıyor.

Bitcoin Gelecek Düzeltmesi

Kaynak: Cryptocademy

Bennett, dijital varlığın olası fiyat hareketlerini analiz ettikten sonra bir sonraki bitcoin gelecek düzeltmesini 50.000 dolara koydu. Mevcut döngü ile analist, boğa koşusu sona ermeden önce bitcoin fiyatının 200.000 dolara ulaştığını görüyor, bu nedenle bir ayı piyasasında %75 ila %80 arasında bir geri çekilme, varlığın dibini 50.000 dolar aralığında görecek.

Bu dip, yalnızca Bennett’in varlığın ralli sonunda zirve yapmasını beklediği fiyat aralığına ulaşan kripto para birimine dayanıyor. BTC, boğa rallisi bitmeden bu fiyat noktasına ulaşmazsa, çok daha düşük bir fiyat aralığında bir BTC dip iniş görebiliriz.

Bennett’in geri çekilme analizi, piyasaların tarihsel olarak varlıklar olgunlaştıkça daha düşük geri çekilmeler gördüğü bilindiği için çok fazla krediye sahip. Dolayısıyla %75 ila %80’lik işaret, pazarın bildiği bilinen şeyle rezonansa giriyor. Bununla birlikte, BTC fiyatı Bennett’in tahmininin altına düşerse veya iğneyi mevcut fiyat noktasından fazla hareket ettirmezse, geri çekilme analizi kullanılarak BTC’nin dibi 10.000 ila 15.000 dolar aralığına inebilir.

Düşmeden Önce Zirve

Bennett’in analizi, yalnızca dijital varlığın çöküşüne odaklanmadı. Piyasanın teknik analizini kullanarak BTC fiyatı için 200.000 $ ‘lık argümanını ortaya koydu. Analist, bu döngü sırasında bitcoin fiyatının nerede zirveye çıkabileceğinin göstergeleri olarak Fibonacci uzantılarına işaret ediyor.

Fibonacci uzantıları için, önceki döngülerdeki 2.272 ve 2.414 uzantıları arasındaki karşılaştırmalar, varlığın her iki seferde de vurduğu bir hedef alan verdi. Buna göre, Bennett, mevcut döngü sona ermeden önce varlığın 207.000 dolar ile 270.000 dolar arasında zirve yaptığını görüyor.

Bennett, ileriye dönük olarak, piyasa çıkışlarını zamanlamak için aylık RSI’yı kullanmayı planlıyor “Aylık RSI 90’ın üzerine ulaştığında BTC’nin döngüleri nasıl bitirme eğiliminde olduğuna dikkat edin” diyor. “Ayrıca her döngüde çift tepe modeli sergiliyor, bu da beni bunun tekrar olduğuna inanmamı sağlıyor.” dedi.

Bennett, önümüzdeki birkaç ay içinde varlıktan yavaşça çıkmak için net gerçekleşmemiş kar/zarar (NUPL) ve aylık RSI’nin bir kombinasyonunu kullanmayı planlıyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *