«

Küresel yatırım bankası JPMorgan, enflasyon endişelerinin yakın zamanda başlatılan bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) olan ilgiden ziyade bitcoin fiyatını rekor seviyelere ittiğini söyledi. Yatırımcıların altın ETF’lerini bitcoin fonlarına çektiğine dikkat çeken firma, “Akış kayması, bitcoin için yıl sonuna kadar yükseliş görünümünü destekliyor.” dedi.

JPMorgan, Enflasyonun Bitcoin Fiyatını Artırdığını Görüyor

JPMorgan Chase’in Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistleri, geçen hafta, enflasyonun ilk ABD Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF) etrafındaki yutturmaca yerine bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardığını açıklayan bir araştırma notu yayınladı.

BITO kodu olan Proshares Bitcoin Strategy ETF, Salı günü ticarete başladı ve hızla 1 milyar dolarlık yatırım topladı. ABD’deki ikinci Bitcoin vadeli ETF’si Cuma günü başladı.

JPMorgan analistleri, “BITO’nun lansmanının, bitcoin’e giren önemli ölçüde daha taze sermayenin yeni bir aşamasını tetikleme olasılığının düşük olduğuna” inanıyor:

Bunun yerine, Bitcoin’in altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak algılanmasının, Eylül ayından bu yana altın ETF’lerinden bitcoin fonlarına geçişi tetikleyen mevcut yükselişin ana nedeni olduğuna inanıyoruz.

Analistler, “BITO ile ilgili ilk heyecanın bir hafta sonra kaybolabileceğini” eklediler.

JPMorgan Bitcoin Fiyatında Artışın Devam Edeceğini Öngörüyor

Bitcoin fiyatı, Salı günü Bitcoin.com Markets’ten alınan verilere göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.899 dolara yükseldi. Yazma sırasında, BTC’nin fiyatı yaklaşık 61.249 dolar. Ay başından bu yana yaklaşık %40 ve yılın başından bu yana %90’dan fazla arttı. Piyasa, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir bitcoin vadeli işlem ETF’sinin onaylanmasını beklediğinde BTC’nin fiyatı önemli ölçüde yükseldi.

JPMorgan analistleri, bitcoin fiyat artışının arkasındaki gerçek itici gücün enflasyonla ilgili artan endişeler olduğunu açıklamakla kalmadı, aynı zamanda yatırımcıları altın ve altın gibi bu riske karşı koruma görevi görebilecek yatırımlar aramaya ittiğini de belirttiler. bitcoin.

Altın, enflasyona karşı korunmak için etkili bir araçtı. Ancak, son haftalarda artan maliyet baskılarına ilişkin artan endişelere yanıt vermekte başarısız oldu. Analistler, bunun yatırımcıları alternatif yatırımları keşfetmeye yönelttiğini ve birçoğunun altın ETF’lerden bitcoin fonlarına geçtiğini belirtti ve ekledi:

Bu akış kayması, bitcoin için yıl sonuna kadar yükseliş görünümünü destekliyor.

Bitcoin’i enflasyona karşı altından daha iyi bir koruma olarak görenler sadece JPMorgan analistleri değil. Son zamanlarda, milyarder fon yöneticisi Paul Tudor Jones, bitcoin’in altına karşı yarışı kazandığını ve kripto para birimini altına tercih ettiğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *