«

IOTA Vakfı, ölçeklenebilirlik sınırlamaları ve yüksek işlem ücretleri gibi piyasa zorluklarını çözmenin yanı sıra, ilk kez piyasaya sürülmesi amacıyla beta sürümü akıllı sözleşme işlevselliğinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

IOTA’nın kar amacı gütmeyen vakfı, yerel platformu Tangle’ın dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) alanında benimsenmeyi teşvik etmek için açık kaynaklı araştırma ve geliştirme girişimlerine odaklanıyor.

Akıllı sözleşme hizmeti, geliştiricilerin Tiny Go, Rust ve Ethereum’s Solidity ile program dilleri yazması için çoklu kapasite olan Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) entegrasyonu yoluyla birlikte çalışabilirliği ve standardizasyonu teşvik edecek ve geliştiricilerin benzersiz yürütme ücretlerini işaretlemelerini sağlayacaktır.

IOTA, bu yıl Mart ayında, platform geliştiricileri akıllı sözleşmelerin yanı sıra merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) uygulamaları oluşturmaya teşvik etmek için tasarlanan alfa IOTA Akıllı Sözleşmeler Protokolünün yayınlandığını duyurdu.

IOTA Akıllı Sözleşme Uygulaması Öngörülebilirlik ve Şeffaflık Sağlayacak

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve başkanı Dominik Schiener, IOTA Akıllı Sözleşmeleri ayrıca, IOTA ekosistemine ve ilgilenen herkese fayda, birleştirilebilirlik ve ölçeklenebilirlik açısından benzeri görülmemiş fırsatlar sunan, zincirler arasında varlıkların sorunsuz transferini sağlar.” Dedi.

Schiener, IOTA akıllı sözleşmelerinin düşük, öngörülebilir ve şeffaf ücretler sundukları için benzersiz olduğunu iddia ederek şunları ekledi: 

Akıllı sözleşme yürütme ücretleri tahmin edilebilir, değişken değildir ve belirlemek tamamen zincir sahibine bağlıdır. Zincirlerin akıllı bir sözleşme yürütme, iş için rekabet etme olasılığı, yürütme ücretlerini sıfır dahil minimum hale getirmek için ek bir teşvik yaratır. Zincir sahibinin talep ettiği her şekilde sıfır olmayan ücretler ödenebilir ve bu da ek esneklik sağlar.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *