«

Çinli bir gazeteci ve blok zinciri ve kripto ile ilgili her şeyi kapsayan blog yazarı Colin Wu, bu sonbaharın başlarında yapılan duyurulara uygun olarak, Huobi’nin Çin anakarasındaki kullanıcılar için tüm kripto para vadeli işlemlerini ve diğer türev ürünlerini ticaretini durduracağını tweetledi.

Huobi, Çin’deki Türevleri Kapatıyor

Daha önce Huobi, Çin hükümeti tarafından uygulanan kripto para birimi yasağının devam etmesi nedeniyle Çin anakarasından çekilme kararı aldığını açıklayan ilk borsaydı.

Kripto madenciliği havuzları da dahil olmak üzere diğer kripto ticaret platformları ve kripto şirketleri Huobi’nin örneğini izledi. Bu liste BTC.com ve Bitmain’i içerir. Coinex borsası Çin’den çekiliyor ve Çin’in “OTC kralı” Zhao Dong tarafından kurulan Renrenbit borsası işini tamamen kapatıyor.

  • Coinlist, Fonlama Turu Sonrası 1.5 Milyar Dolar Değerine Ulaştı

Çeşitli Etkileyicilerden Çin Kripto Yasağının Olası Nedenleri

Dünyanın en zengin adamı, centibillionaire Elon Musk, kripto para biriminin ülkedeki Çin Komünist Partisinin egemenliğini tehdit ettiğine inanıyor; bu nedenle, hükümetin ICO’ları yasakladığı 2017’de başlayan kripto yasağının devamı olarak görünüyor.

Finansal öz okuryazarlık üzerine çok satan “Zengin Baba, Zavallı Baba” kitabının yazarı olan yatırımcı Robert Kiyosaki, kripto ve kripto madencilerine yönelik baskının Çin’in kendi CBDC’sini (dijital Çin yuanı (DCEP) yakında) başlatma planlarından kaynaklandığına inanıyor. Hükümet rekabeti ortadan kaldırarak bunun yolunu açıyor.

Çin Kripto Borsalarını Vergilendirmeye Çalışıyor

İlginç bir şekilde, tüm kripto işlemlerinin yasa dışı olduğunu duyurmasına rağmen yetkililer, yasağın henüz tam bir yasal dayanağı olmadığını kabul ediyor. Bunu yerel mevzuat sistemine uygulamanın yollarını ararken, Bitcoin mülk olarak sahip olmak için yasal olmaya devam ediyor.

Çin ayrıca Çinli kullanıcılara, hatta Çin dışında yerleşik olanlara bile hizmet sunan kripto borsalarını vergilendirmek istiyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *