Hackerlar DeFi Platformu bZx’e Saldırdı. Kayıp 55 Milyon Dolar

Hackerlar DeFi Platformu bZx'e Saldırdı. Kayıp 55 Milyon Dolar

Hackerlar DeFi Platformu bZx'e Saldırdı. Kayıp 55 Milyon Dolar

5 Kasım Cuma günü, DeFi platformu bZx’in geliştiricileri, hack sonucunda para kaybettiklerini itiraf ettiler.

Bir saat önce, Poligon ve BSC dağıtımlarını kontrol eden özel anahtarın güvenliğinin ihlal edildiği ve bu da fon kaybına yol açtığı görülüyor. Ethereum dağıtımı DAO kontrolü altındadır ve etkilenmez. Yakında daha fazla güncelleme sağlayacağız.

Twitter

Onlara göre, projenin Polygon ve Binance Smart Chain üzerindeki dağıtımını yönetmek için özel anahtarın güvenliği ihlal edildi.

bZx Protocol’un Kaybı 55 Milyon Dolar

Gönderinin altında, denetim şirketi SlowMist, şimdiye kadarki hasarın 55 milyon dolar olduğunu belirtti.Fonlar, muhtemelen bilgisayar korsanı tarafından kontrol edilen yedi adreste bulunuyor.

#bZx özel anahtarı tehlikeye girdi, şimdiye kadar 55 milyon dolardan fazla çalındı. Daha fazla bilgi keşfedildikçe güncellemeye devam edeceğiz.

Twitter

Coinmarketcap verilerine göre saldırı açıklaması yapılmadan önce 0.44 dolar civarında seyreden bZx Protocol, açıklama sonrası yaklaşık yüzde 14 değer kaybederek 0.37 dolara geriledi.

Şubat 2020’de saldırgan 1.193 ETH’yi veya toplam varlıkların yaklaşık % 2’sini geri çekerken, bZx ekibi ETHenver hackathon’a katıldı.

  • DeFi Sistem Açığı: BXH Protokolü Hacklendi, Kayıp 130 Milyon Dolar

İki gün sonra kimliği belirsiz kişiler tekrar platforma saldırdı. Hasarın 2.388 ETH olduğu tahmin ediliyor.

Eylül ayında hacker yaklaşık 8 milyon doları geri çekmişti. Daha sonra geliştiriciler, çalınan tüm fonları iade ettiklerini söylemişti.

Exit mobile version