«

Yahoo Finance tarafından bildirildiğine göre Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners ve FTX, blockchain oyun girişimlerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturulduğunu duyurdu. 

Solana Ventures, Lightspeed ve FTX’in Web 3.0 İçin Yarattığı Oyun İçin Ekonomi

Muhtemelen girişim, mevcut ve gelişmekte olan oyunları Solana ağına entegre eden ekipler için finansal destek alacak. Bu, NFT ve blok zinciri ödemelerine dayalı bir oyun içi ekonominin yaratılmasına izin verecektir. 

İşbirliği şimdiden ilk yatırıma yol açtı: FTX ve Lightspeed, oyun stüdyosu Faraway için 21 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.

Oyunlar, bir milyar kullanıcıyı Web 3.0’a getirmek için muazzam bir fırsata sahip. Solana gibi yüksek performanslı blok zincirler, oyunculara Web 2.0’dan bekledikleri deneyimi, ancak merkezi olmayan sistemlerin faydalarını sağlayabilir

Lightspeed ortağı Amy Wu

5 Kasım’da blockchain şirketi Enjin, oyun üreticilerini ekosistemi için desteklemek amacıyla 100 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. Firma, kullanıcılar için sanal bir dünya olan bir metaverse yaratmayı amaçlıyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. satta

    There is certainly a great deal to know about this subject.
    I like all the points you have made.