«

Kripto para piyasası baskı altında olmaya devam ediyor, Bitcoin 42000 doların üzerinde sabitlendi, ancak başka bir düşüş riski hala bitmedi. Bu durum Filecoin FIL/USD, Tezos XTZ/USD ve Cosmos ATOM/USD fiyatlarını da olumsuz etkiliyor ve trader’ların pozisyonlarını açarken çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Olumsuz eğilim devam ederse bu üç kripto para biriminin fiyatları daha da zayıflayabilir ve tüccarlar, Bitcoin tekrar 40000 dolarlık desteğin altına düşerse, bunun tüm kripto para piyasası üzerinde daha fazla baskı yaratacağını düşünmelidir. Evergrande’den gelen serpinti de piyasa üzerinde olumsuz bir etkiye sahip; şirket çöküşün eşiğinde ve insanlar ekonomik istikrar söz konusu olduğunda özellikle riskten kaçınıyorlar.

Kripto borsası Bitstamp’ın ABD CEO’su Bobby Zagotta: “Kripto piyasasındaki gerileme, yatırımcıların Çin krizinin en büyük küresel finansal dengeyi bozacağı korkusuyla kripto fonlarını tasfiye etmek için acele etmesinden başka bir şey değil. Günlük yatırımcıların ve finans kurumlarının kripto para birimleri kullandığını ve dijital varlıkların altında yatan değer teklifini uzun vadede doğruladığını görmeye devam edeceğiz” dedi.

İsviçre’nin önde gelen bankalarından UBS, geçtiğimiz günlerde müşterilerini kripto para piyasasının önemli riskler taşıyan çok spekülatif bir piyasa olduğu konusunda uyardı. İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumunun kara para aklama işlemlerini kısıtlamak amacıyla anonim kripto para birimi işlemlerini yasaklamayı önerdiğini de belirtmek önemlidir.

Avrupa Birliği ayrıca Temmuz 2021’de anonim kripto para birimi işlemlerine bir yasak önerdi ve UBS’ye göre kripto para birimi düzenlemeleri piyasayı olumsuz etkileyebilir. Tüm kripto sağlayıcıların AB kurallarını uygulaması gerekecek, bu da tüm kripto para işlemlerinin müşteri adlarını ve bilgilerini kaydetmesi gerektiği anlamına geliyor.

Filecoin (FIL) 50$’a yakın destek seviyesine yakın işlem görmeye devam ediyor

Filecoin dört haftadan kısa bir süre içinde 120 dolardan 50 dolara düştü ve mevcut fiyat 54 dolar civarında.

filecoin fiyat analizi

Fiyat 50$’da destek seviyesini kırarsa, bu çok güçlü bir “sat” sinyali olur ve bir sonraki hedef 40$ civarında olabilir. Filecoin ayı piyasasında kalmaya devam ediyor ve tüccarlar pozisyonlarını açarken “zarar durdur” ve “kar al” emirlerini kullanmalıdır çünkü risk şu anda yüksek.

Tezos (XTZ) baskı altında kalmaya devam ediyor

tezos fiyat analizi

Fiyat 6 dolarlık desteğin altına düşerse, güçlü bir “sat” sinyali olur ve bir sonraki hedef 5 dolar civarında olabilir. Daha fazla düşüş riski muhtemelen bitmedi, ancak fiyat 7,5 doların üzerine çıkarsa, 8 dolarlık direnç için açık yolumuz var.

Cosmos Fiyat Analizi: Düzeltmesini 44 doların üzerindeki rekor seviyelerden genişletti

atom fiyat analizi

Cosmos (ATOM), 44 doların üzerindeki rekor seviyelerden düzeltmesini genişletti, ancak fiyat 45 doların üzerine çıkarsa bu, ATOM satın almak için bir sinyal olacaktır. Bir sonraki fiyat hedefi yaklaşık 50$ veya daha fazla olabilir; Yine de fiyat 30 dolarlık desteğin altına düşerse, bu güçlü bir “sat” sinyali olacaktır.

Özet

Kripto para piyasası baskı altında olmaya devam ediyor, Bitcoin 42000 doların üzerinde sabitlendi, ancak başka bir düşüş riski hala bitmedi. Evergrande’den gelen serpinti de piyasa üzerinde olumsuz bir etkiye sahipken, UBS son zamanlarda müşterilerini kripto para piyasasının önemli riskler oluşturan çok spekülatif bir piyasa olduğu konusunda uyardı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *