«

Pazartesi günü yayınlanan basın açıklamasına göre, ABD Fed Rezerv Kurulu, tüm Fed Rezerv bankalarının Fedwire Fon Hizmeti (FFS) için ISO 20022 sistemini uygulayacağını duyurdu.

Merakla, Ripple‘ın blok zinciri tabanlı ödemeleri zaten ISO 20022 ile uyumludur.

Yeni Standartta Çalışacak Fed Tabanlı Gerçek Zamanlı Ödemeler

Bu yeni mesajlaşma biçimi, hem evde hem de sınır ötesi ödemelerde gerçek zamanlı ödemelerin geliştirilmesine olanak tanır. Ayrıca bankaların ve diğer kurumların kara para aklamaya karşı önlem almalarını sağlayacak.

Ayrıca Fed Kurulu, kamuoyundan FFS’nin ISO 20022’de çalışmaya başlamasını sağlama planı hakkında yorum yapmasını istiyor. Kurul ayrıca bankaların yeni mesaj formatını benimsemek için üç aşamadan geçmediğini, ancak bir gün içinde bu formata geçmelerini öneriyor. .

FFS Artık Ripple İle Aynı Sistemde Çalışıyor

FFS, Fed Rezerv Bankaları tarafından yürütülen gerçek zamanlı yerleşimlere olanak tanır. Sistem, finansal kurum ve kuruluşların güvenli bir şekilde hızlı işlem yapmalarını sağlar.

ISO 20022, çok çeşitli alanlarda yayın standartları ile ilgilenen bir sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Standardizasyon Örgütü uzmanları tarafından oluşturulmuştur.

Geçen yıl 1 Ekim’de Ripple‘ın üründen sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla, Ripple’ın zaten ISO 20022 ile uyumlu olduğunu ve bu nedenle 2030’a hazır olduğunu duyurmak için Twitter’a gitti. RippleNet ile birlikte yeni standardın sektörü tamamen değiştireceğine inanıyor. Önümüzdeki on yıl içinde ödemelerin

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *