«

Ethereum teknik göstergeleri, günlük grafikte büyük bir yükseliş hedefi sunarak ETH’nin 6.400 dolara doğru bir ralliye hazırlandığını gösteriyor. Bununla birlikte, ETH fiyat keşif bölgesine doğru yükselmeden önce kırılması gereken bir kilit direnç seviyesi var.

Ethereum, Fiyat Keşfine Hazır

Ethereum fiyatı, günlük grafikte ETH’nin daha yüksek bir yükseliş hareketi beklediğini gösteren bir fincan ve tutamak deseni oluşturdu. Kupanın derinliğini ölçerek, hakim grafik deseni, 6.394 dolara doğru %60’lık bir tırmanış olduğunu gösteriyor. 

Ethereum boğa koşusu yapabilmesi için çoklu aylık direnç trend çizgisine denk gelen 3.960 dolar seviyesi üzerinde bir dilim hedeflemelidir.

Aynı zamanda, günlük grafikte de yükselen üçgen formasyonu yükseliş görünümüne güven katıyor. Bu, yukarıda belirtilen beş aylık direnç trend çizgisi ile 20 Temmuz’dan beri oluşan yükselen trend çizgisinin birleştirilmesiyle oluşuyor. 

Genel piyasa duyarlılığını ölçen Silah Endeksi (TRIN), piyasada satıcılardan daha fazla alıcı olduğunu öne sürerek varlığa olan ilginin arttığını teyit ediyor. 

Psikolojik 4.000 dolar seviyesi, Ethereum fiyatı için sert bir engel görevi görüyor. Yalnızca satın alma baskısındaki önemli bir artışın eşlik ettiği kararlı bir yükseliş, ETH’yi tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.360 doların üzerinde fiyat keşfine itebilir. 

Ethereum Teknik Analiz: 6.400 Dolar İçin Bu Noktayı Kırması Lazım

Bununla birlikte, boğalar piyasaya hakim olamazsa, Ethereum fiyatı 20 günlük Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 3.622 dolardan, ardından 50 günlük SMA’da 3.465 dolardan anında destek keşfedecektir. IntotheBlock’un In/Out of Money Around Price’a (IOMAP) göre, 1,63 milyon adres ortalama 3,465 $ fiyatla 11 milyon ETH’nin üzerinde satın alındığından, aşağı doğru hareket ederse bu seviye token için en önemli destek seviyesi görevi görebilir.

Artan destek trendi çizgisine 3.276 $’a düşmeden önce %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinde 3.345 $’da ek bir dayanak görünebilir. Satış emirlerinde ani bir artış gerçekleşmedikçe daha düşük fiyatlar beklenmiyor. 

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *