«

Son 24 saatte %14’lük bir sıçrama, Ethereum Classic’in %23,6 Fibonacci seviyesini geçmesine izin verdi. RSI’nin aşırı alım doğası göz önüne alındığında, 53.7 $ direncinde küçük bir geri çekilme bekleniyordu, ancak alıcılar 50 $’a geri dönebilir ve ETC’yi %50 Fibonacci hedefine doğru ayarlayabilir.

ETC‘nin çok önemli bir direnç bölgesini kırabilmesi koşuluyla, %61.8 Fibonacci seviyesinin üzerine uzun bir itme de mümkün oldu.

  • Kripto Fidye Yazılımı Son Yıllarda %300’ün Üzerinde Fırladı

Ethereum Classic 4 Saatlik Grafik

ETC, simetrik bir üçgen kırılmasının ardından kazanımlarını %23,6 Fibonacci seviyesinin üzerine çıkardı. Etkileyici bir şekilde, ETC’nin günlük grafiğindeki bir ölüm kesişmesinden kaynaklanan düşüş sinyalleri yerine daha geniş piyasa duyarlılığı tercih edildi.

Alıcılar avantajlarını elde etmeye çalıştıkça, %38.2 Fibonacci seviyesine doğru bir artış göreceli olarak kolaylıkla elde edilebilir. Bu, 52-57 dolar arasındaki zayıf direnç seviyelerini vurgulayan Görünür Aralık ile öne çıktı. Bununla birlikte, 57 dolardan %50 Fibonacci seviyesine ETC yolculuğu, önemli miktarda satış baskısı ile delik deşik oldu. Yatırımcılar karlarını rezerve ederken, yukarıda belirtilen bölgede birkaç düzeltme bekleyin.

Bu arada, ETC’nin hakimiyet iddiasında bulunmak için bazı kısa vadeli engelleri aşması gerekiyordu. Örneğin, 57$ ile Visible Range’in 58.6$’daki POC’si arasındaki bir direnç bölgesi, ETC’nin ilerlemesini reddetmeye çalışabilir. Scalping de bu bölgede bir tehditti.

  • Green Cardano, ADA Fiyatını 10 Dolara Kadar Yükseltebilir

Fiyat Analizi

İlginç bir şekilde, ETC’nin Müthiş Osilatörü, bir yükseliş ikiz tepe kurulumu oluşturduktan sonra gözlemcileri simetrik bir üçgen kırılması konusunda uyardı. Endeks şu anda 3 haftanın en yüksek seviyesinde işlem görüyordu. Yönlü Hareket Endeksi’nin yükseliş geçişi de bu kırılma ile aynı zamana denk gelirken, 32’lik bir ADX okuması daha fazla yukarı yönlü potansiyele işaret etti. Bununla birlikte, RSI’nin aşırı alım okumaları, özellikle fiyat 53,7 $ direncine yakın işlem gördüğünden, kısa vadeli bir düşüş şansı verdi.

ETC‘nin 53.7 $ fiyat bariyerinden hafifçe düşmesi ve RSI istikrara kavuştuktan hemen sonra toparlanması bekleniyordu. Oradan, ETC’nin %61.8 Fibonacci seviyesine yolculuğu, fiyatın 57-58.6 dolarlık bir direnç bölgesi ile nasıl etkileşime gireceğine bağlıydı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *