«

Santiment tarafından sunulan verilere göre, dolaşımdaki Ethereum arzının 1/3’ü  borsalardan kişisel cüzdanlara taşındı. 26 Eylül 2020’den bu güne, dolaşımdaki arz %24’ten %16’ya düşürüldü ve bir yılda toplam %8’lik bir kayıp oldu. Böyle bir eğilimin ana nedeni, madeni para ağının güncellenmesi ve hızlı bir fiyat artışıdır.

Ethereum Fiyat Artışı

Birikim dönemleri genellikle bir varlığın fiyatı hızla yükseldikten sonra hızlanır, bu da yatırımcıların fonları satmak istemedikleri için borsadan uzaklaştırmasına neden olur. Tüccarlar genellikle varlıklarını satmaya istekli olduklarında borsalarda para tutarlar.

Borsa arzlarının azalmaya başladığı Eylül 2020’den bu yana, Ethereum fiyatı yaklaşık %1.000 arttı ve ağda ortalama giriş 1.800-2.000 dolar oldu. Ethereum sahiplerinin çoğunluğu şu anda coinlerini %69 kârla elinde tutuyor.

Hızlı bir döviz girişi artışını yansıtan zincir üstü veriler başladıktan sonra birikim döneminin sona erdiği düşünülür. Genellikle, birikim döneminin yerine harcama döngüleri geçtikten sonra, dayanak varlıkların fiyatı önemli ölçüde düşer.

ethereum arzı

Alternatif Yatırım Seçenekleri

Önceki 2017 boğa koşusu ile karşılaştırıldığında, Ethereum, likidite sağlama ve borç verme gibi çeşitli alternatif yatırım seçeneklerinin duyurulmasıyla gelişimde daha da adım attı. Bu nedenle, bazı durumlarda  yatırımcılar  paralarını borsada tutmak veya satmak yerine yeniden yatırım yapmayı tercih ederler.

DeFi endüstrisinde kilitli toplam değer şu anda 85 milyar dolarda kalıyor ve 6 Eylül’de 95 milyar dolarlık TVL ATH’ye ulaşıldı. Mevcut eğilim, Ethereum sahiplerinin varlıklarını borsalar yerine kişisel cüzdanlarında veya DeFi akıllı sözleşmelerinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *