«

Ethereum’un 3.000 doların üzerine çıkması, Çin kripto para işlemlerindeki baskının tüm pazarın yaklaşık %20 oranında geri çekilmesine yol açmasından bu yana, piyasanın çoğunluğu için bir rahatlama işaretiydi. IntoTheBlock‘a göre Ethereum’un fiyat hareketinin arkasında birden fazla neden var ve bunlardan en önemlisi kısa vadeli tüccarlardan gelen ilginin ortaya çıkması.

Kripto analiz hizmetleri tarafından sağlanan grafikte, bir aydan daha kısa bir süredir ETH’ye sahip olan tüccarların sayısı artık Temmuz’dan bu yana %43 daha fazla fon tutuyor ve hatta Mayıs ayında “genç cüzdanların” vurduğu ATH’ye yaklaşabilir.

Genç cüzdan sayısı 20 milyona yakın ETH ile 3,8 milyon adrese ulaştı. Bu cüzdanlarda paralar için tutulan ortalama süre 10 gündür, bu da çoğunluğun Ethereum paralarını 20 Eylül’deki düşüşte, ETH’nin fiyatı %12 düştüğünde ve 3.000 doların altına düştüğünde satın aldığı anlamına geliyor. Satın alma gücü, güçlü bir destek bölgesi ile ilişkilidir.

ethereum artış nedeni
  • Litecoin Fiyat Analizi: Yükselmesi İçin Bazı Şartlar Var

Sağlanan verilere ek olarak, Ethereum’un arzı birkaç gündür deflasyonist. Arzda sürekli bir azalma ile, tüccarlar ve uzun vadeli yatırımcılar, gelecekte fiyatı artabilecek sınırlı arza sahip bir varlık satın almayı dört gözle bekliyorlar.

Piyasada daha fazla Ethereum satın alma gücü görünse de, borsalarda arz için düşüş eğilimi görebiliriz, bu da tüccarların veya yatırımcıların dijital fonlarını borsalarda tutmaya istekli olmadığını gösterir. Piyasada sürekli satış baskısı olmadan ETH, ani bir çöküşün ardından toparlanabildi.

Daha önce, Ethereum’un ana geliştiricisi Vitalik Buterin, yeni işlem mantığını ağa getirecek ve geliştiriciler için ek özellikler ve olanaklar yaratacak olan yaklaşan ağ güncellemesi EIP-4337‘yi açıklayan bir makale yayınladı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *