Elon Musk Dogecoin’i Unutmadı

Dogecoin'e Elon Musk Dopingi

Dogecoin'e Elon Musk Dopingi

Daha geniş kripto para piyasası güçlü bir konsolidasyona girerken, Elon Musk halkının kripto para birimini adlandırdıktan sonra mizah kripto Dogecoin güçlü bir hamle yaptı. Son Tweet yanıtında Musk, DOGE’yi insanların kriptosu olarak adlandırdıktan sonra destekleme nedenini açıkladı. Musk dedi ki:

Tesla’daki üretim hatlarında veya SpaceX’in kendi Doge’sinde roket inşa eden birçok insanla konuştum. Onlar finans uzmanı veya Silikon Vadisi teknoloji uzmanı değiller. Bu yüzden Doge’u desteklemeye karar verdim – insanların kripto parası gibi geldi.

Elon Musk Dogecoin’i Unutmadı

Bu yılın başlarında, Mayıs 2021’de Elon Musk, yaklaşan uzay görevleri için Dogecoin’de ödeme kabul edeceğini açıkladı. Finder tarafından yapılan son ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri DOGE’nin benimsenme oranını dünyanın geri kalanına kıyasla iki katına çıkardı. Rapor, ABD’deki kripto yatırımcılarının üçte birinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) yerini alan Dogecoin’e yatırım yaptığını belirtiyor.

Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) ateşli bir destekçisi olmuştur ve Dogecoin ekosistemini desteklemeye büyük ilgi göstermiştir. Dogecoin son birkaç haftadır konsolide olurken, Shiba Inu (SHIB) liderliği ele geçirdi.

Shiba Inu İlk On Kripto Listesinde Yer Aldı

Geçen ay, Shiba Inu (SHIB), 24 Ekim Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000042’ye ulaşırken %500’ün üzerinde fırladı. Basın saatinden itibaren, ATH seviyelerine yakın işlem görüyor.

Twitter kullanıcılarından biri, Elon Musk’a, mizah kripto para birimleri arasında yalnızca Dogecoin’i tuttuğunu söyleyerek reddettiği SHIB’yi tutup tutmadığını sordu. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment’e göre, kalabalık hissi şu anda Shiba Inu için olumsuz, ancak mizah kripto para birimi Dogecoin popülerliğini kaybettiği zaman ön plana çıkabilir.

DOGE ve SHIB dahil olmak üzere mizah kripto para birimleri, bu yıl yatırımcılara çok yönlü getiriler sağlayarak önemli ölçüde toplandı. SHIB’in önümüzdeki ilk on kripto listesinde DOGE’ye katılıp katılmayacağını görmek ilginç olacak.

Exit mobile version