«

Bir DeFi sistemi protokolü daha hacklendi. BXH’nin bugün erken saatlerde hack hakkında bilgilendirdiği bir başka merkezi olmayan işlem protokolü olarak özellikle Binance Smart Chain’de (BSC) büyümeye devam ediyor. 

Protokolün resmi twitter hesabı, saldırının BSC (Binance Smart Chain) ile sınırlı olduğunu ve Ethereum, OEC ve HECO üzerindeki varlıkların güvende olduğunu ortaya koydu.

Slowmist güvenlik platformu, saldırganların protokolden 130 milyon dolar değerinde varlık çalmayı başardığını ortaya çıkardı. BXH ayrıca bilgisayar korsanlarının fonları çalmak için kullandığı adresleri de yayınladı ve tüm merkezi borsaların ve DEX platformlarının adı geçen hesabı dondurmasını istedi. Ayrıca bilgisayar korsanlarından fonları iade etmelerini istediler ve ayrıca bir ödül teklif ettiler.

Geçtiğimiz günlerde 600 milyon dolardan fazla varlık kaybına neden olan en büyük Defi hackinin kurbanı olan Poly Network’ten sonra en büyük kayıp BXH platformunda yaşandı. Poly Network, hacker ile temasa geçmeyi başardığı için şanslı olsa da, hacker sonunda parayı iade etmeye karar verdi, ancak öncesinde çalınan parayı farklı DEX platformları aracılığıyla aklamaya çalıştı.

DeFi Sistem Açığı: BXH Protokolü Hacklendi, Kayıp 130 Milyon Dolar

Defi Sistemi, Kripto Ekosisteminin İmajını Denetlemeye Devam Ediyor

Defi, son birkaç yılda kripto dünyasının en büyük başarı hikayelerinden biri olarak ortaya çıktı ve bir yıl içinde milyarlarca dolarlık bir endüstriye dönüştü. Bununla birlikte, artan yaygınlığına rağmen, çeşitli protokollerdeki güvenlik açıkları, halkın Defi ekosistemine, özellikle de Binance Akıllı Zincirine olan güvenini azaltıyor.

Binance’in yerel zinciri, Ethereum’daki yüksek ağ tıkanıklıkları nedeniyle bu yıl Mart ayındaki boğa koşusunun zirvesi sırasında oldukça popüler oldu. Bununla birlikte, yakın tarihteki en büyük Defi hacklerinden bazılarının bir parçası olduğu göz önüne alındığında, güvenlik plataform için önemli bir sorun olmuştur.

BXH, saldırının tam ayrıntılarını açıklamadı, ancak BSC’de flaş kredi saldırıları oldukça yaygındı ve çoğu kişi BXH’nin benzer bir saldırının kurbanı olduğuna inanıyor. BXH’nin Poly Network kadar şanslı olup olmayacağı ve fonlarını geri alıp alamayacağı görülecek.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *