«

Uluslararası müzayede evi Bonhams bugün, Cristiano Ronaldo NFT (Değiştirilemeyen Token) ticaret kartını 1 milyon dolarlık büyük bir açık artırmayla satacağını duyurdu.

Video oyun platformu Sorare tarafından basılan benzersiz NFT ticaret kartı açık artırması 1 Kasım’da başlayacak ve 11 Kasım’da sona erecek. Müzayede evi, NFT ticaret kartının Ethereum ağı üzerinden satın alınabileceğini belirtti.

Gelişme hakkında konuşan Bonhams’ın dijital sanat başkanı Nima Sagharchi şunları söyledi:

Ronaldo kartının satışı bizim için bir ilk ancak NFT’ler ve dijital sanat alanındaki faaliyetlerimizi genişlettikçe, gelecekte geliştirmeyi umduğumuz bir alandır.

Cristiano Ronaldo NFT’si Özel ve Beklenen Bir Kart

Sagharchi, beş kez Ballon d’Or kazanan ve tarihin en büyük futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo’nun ticaret kartının, statüsü nedeniyle özel ve en çekici olduğunu kaydetti.

Sunulan Ronaldo kartı benzersiz ve modern çağın en büyük oyuncularından biri olarak tartışmasız oyundaki en çok arzu edilen kart

NFT Nedir?

Değiştirilemeyen tokenler veya NFT’ler, bitcoin ve ethereum gibi kripto para birimlerini destekleyen dijital veritabanı olan blok zincirine bağlı dijital içerik parçalarıdır. NFT alışverişleri Blockchain teknolojisi üzerinden kaydediliyor. Bu blok zincirleri, içindeki verilerin değiştirilememesini sağlayacak şekilde şifreleniyor. Bu sebeple bu dijital varlıklar silinemezler, kopyalanamaz veya eş değer bir varlık ile takas edilemezler. Çünkü her NFT varlığı benzersizdir.

Cristiano Ronaldo NFT Kartı Açık Artırmaya Çıkacak

NFT endüstrisi son zamanlarda piyasaya milyonlarca doların akmasıyla patladı. DappRadar’a göre, NFT satışları 2021’in üçüncü çeyreğinde 1,2 milyar doları aştı ve en iyi NFT koleksiyonlarından bazılarının işlem hacimleri düştü.

Bu arada, Ağustos ayında ödeme işlemcisi Visa, CryptoPunk #7610 koleksiyonu adlı pikselli sanat eserini 150.000 $ karşılığında Ethereum’da satın alarak NFT çılgınlığına katıldı.

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, bu hareketin şirketin “ilk elden bilgi” kazanmasını sağladığını ve bunun da müşterilerini NFT alanına girerken desteklemesine izin vereceğini belirtti.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *