Commonwealth Bank of Australia, Müşterilerine Kripto Para Ticareti Yapma Olanağı Sağlayacak

bitcoin kripto para ticareti

bitcoin kripto para ticareti

Commonwealth Bank Of Australia, web sitesinden yaptığı açıklama ile müşterilerine kripto para ticareti yapma fırsatı sunacağını açıkladı.

Avustralya’daki en büyük finans ve kredi kuruluşu olan Commonwealth Bank of Australia, ülkede müşterilere kripto para birimi ile işlem yapma fırsatı sunan ilk kuruluş olacak. Bu, kuruluş tarafından Çarşamba günü web sitesinde yayınlanan bir açıklamada duyuruldu.

Hangi Kripto Para Birimi Ticareti Yapılabilecek?

Commonwealth Bank müşterilerine, “kripto varlıkları satın alma, satma ve saklama olanağı sağlayan ilk Avustralya bankası olacak. Banka, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere on önde gelen kripto varlığa erişim sağlayacak. Tüm hizmetler, CommBank çevrimiçi uygulamasındaki (Comm Bank) yeni işlev kullanılarak alınabilir” dedi.

Kripto varlıklarla ilgili hizmetlerin önümüzdeki haftalarda banka şubelerinde verilmeye başlanacağı ve 2022 yılı boyunca projenin hem yeni fonksiyonlarla hem de müşteri sayısı artırılarak yaygınlaştırılacağı bildiriliyor. 

“Dijital para birimlerine yönelik artan talep, finansal hizmetler sektörü için yeni fırsatlar yaratıyor. Sektörde dünya lideri olan Gemini (Jiminy) kripto para borsası ile özel bir ortaklık oluşturmak için stratejik bir karar aldık. İleriye dönük olarak, Commonwealth Bank, Gemini kripto para birimi değişimi ve depolama hizmetinden yararlanacak ve bu hizmetlere çevrimiçi uygulamamız aracılığıyla erişimi entegre edecek”

CEO Matt Comin

Banka, kripto para birimi ile işlem yaparken ve saklanması için tahsil edilecek ücret ve komisyonların miktarı ve niteliği hakkında bilgi açıklamadı.

Exit mobile version