«

Bir token listeleme ve kripto takas platformu olan Coinlist, A Serisi fonlama turunda 100 milyon dolar (72 milyon sterlin) toplayarak değerlemesini 1,5 milyar dolara çıkardı.

Tur, diğerlerinin yanı sıra Alphemy Capital, Continue Capital ve CMT Digital’in katılımıyla Accomplice VC ve Agman Partners tarafından ortaklaşa yönetildi. Tampon değerleme, şirketin geçen yıl kriptoya artan yatırımcı ilgisinden yararlanarak, kullanıcı tabanını 170’ten fazla ülkede 4,5 milyon kullanıcıya genişletmesinden sonra geldi.

“ABD’li bazı büyük yatırımcılarımız olsa da, yeni yatırımcılarımız çoğunlukla en hızlı büyüdüğümüz Asya, Avrupa ve Orta Doğu bölgelerindeki ortaklar. Bize katılmalarından dolayı çok heyecanlıyız” diye ekledi ve şirketin İngiltere’deki kullanıcı tabanının bu yıl 24 kat genişlediğini belirtti.

Coinlist, Fonlama Turu Sonrası 1.5 Milyar Değere Ulaştı

2017 yılında kurulan San Francisco merkezli CoinList, kullanıcılara ödünç verme, ticaret, token satışı ve stake dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunmaktadır.

Şirketin lansmanı sırasında kripto piyasası, büyük ölçüde düzenlenmemiş kripto alanına giren ve aralarında milyarlarca dolar yükselen binlerce şüpheli yeni projeyle bir ICO (ilk madeni para teklifi) patlamasının pençesindeydi.

2017 ile 2018 arasında başlatılan yeni kripto projelerinin yüzde 80’inin şaşırtıcı bir şekilde dolandırıcılık olduğu ortaya çıktı.

Meşru projeleri belirlemedeki zorluklara rağmen Coinlist, Filecoin, Solana, Celo, Algorand ve Dapper laboratuvarları dahil olmak üzere, kripto piyasası öncülerinden bazılarıyla çalışma geçmişine sahiptir.

City AM’ye yaptığı yorumlarda Jenkin, kurumsal yatırımcılar arasında dijital varlıklara artan ilginin daha kaliteli kripto projelerinin ortaya çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Jenkin, “VC’ler sermayeyi taşımaya başladığında, sonunda giderek daha fazla geliştiricinin alana taşındığını ve kalite havuzunun arttığını, böylece daha yüksek kaliteli projelerin geliştirildiğini görmeye başlarsınız” dedi.

“2017’de yüksek kaliteli kripto projeleri çok azdı, ancak şimdi gerçek dünya sorunlarını çözen harika yazılım mühendisliği soy ağacı oluşturma ürünlerine sahip harika geçmişlere sahip çok sayıda iyi finanse edilen ekip görüyoruz” diye ekledi.

Şirketin taramaya yönelik sağlam yaklaşımı şimdi temettü ödüyor. Dünya çapında kriptoya artan ilginin ortasında, borsa aylık ticaret hacminin 1 milyar dolara yükseldiğini ve şu anda toplam 2,6 milyar dolarlık stake edilen varlıklar olduğunu gördü.

Şimdi çantada ek finansman ile Jenkin, ekibinin büyüklüğünü gelecek yılın sonuna kadar 75’ten 150’ye iki katına çıkarmayı planlıyor. Şirket, şu anda ek fon sağlama veya halka açık listeleme planı olmadığını doğruladı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *