«

Coinbase E-spor takımlarından Team Liquid ile anlaştığını duyurdu. E-Spor ve kripto para, anında geçiş bulmaya devam eden iki endüstridir. Axie Infinity’nin öncülüğünü yaptığı, büyüyen oyna-kazan atmosferinin dışında, geleneksel e-spor ve oyun atmosferi, sağda ve solda yeni ortaklık yolları buluyor.

Bu hafta Coinbase, rekabetçi e-spor kuruluşu Team Liquid ile yeni bir ortaklık kurarak büyüyen espor bağlarını genişletti.

Kripto Para ve E-Spor

Team Liquid ile yapılan ortaklık, şüphesiz büyüyen bir pazar olan “oyun ve kripto meraklısı izleyiciler arasındaki geçişi” vurgulayan dört yıllık bir anlaşmadır. Team Liquid, Coinbase’in kripto ödemelerini etkinleştirmek için entegre edeceği çevrimiçi bir pazarye sahiptir. İkili ayrıca, fan etkileşimi etrafında gelişen teknolojiyi de ele alacak.

Team Liquid CEO’su ve ortak sahibi Steve Arhancet, “kripto benim için bir zamanlar yeniydi, ancak okumaya ve izlemeye başladığımda, bunun geçici bir heves olmadığını fark ettim – şimdi burada ve gelecekte olacak. Coinbase ile birlikte Team Liquid hayranları için kripto paranın gizemini çözebileceğimizi umuyoruz.” Liquid, öncelikle League of Legends, Valorant ve Fortnite’da rekabet ediyor.

Coinbase E-Spor Takımı Team Liquid İle Ortaklık Anlaşması Yaptı

Coinbase’in bu yılın başlarında CS:GO organizatörü BLAST Premier ile yaptığı ortaklık ve ardından güçlü turnuva organizatörü ESL Gaming ile ortaklık yoluyla e-spor ve oyun dünyasına ilk büyük sıçraması . Bu anlaşma, bu yılın geri kalanında ve gelecek yıl boyunca önemli ESL etkinlikleri için Coinbase marka maruziyetine kilitlendi. ESL, küresel e-spor etkinliklerindeki en büyük isimlerden biridir ve son zamanlarda DreamHack Anaheim ile olmak üzere olağan etkinlik takvimini yavaş yavaş ortaya koymaktadır. Anaheim etkinliğinin ortakları henüz açıklanmadığından, DreamHack etkinlikleriyle herhangi bir Coinbase katılımı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Ek olarak, bu haftaki ortaklık Coinbase’in organizasyonel düzeydeki ilk girişimi de değil. Borsa zaten Evil Geniuses ve BIG ile ortaklık kurdu.

Coinbase E-Spor Alanında Tek Borsa Değil

Bunun gibi ortaklıklar benzersiz olmaktan uzaktır, ancak kesinlikle dikkat etmeye değer. Pazarın başka bir yerinde Cardano, geçtiğimiz aylarda beyaz etiketli e-spor platformu Rival ile anlaşma sağlamıştı. Bu duyuru Eylül ayında Cardano Zirvesi’nde yayınlanmıştı.

Bu yıl, e-spor organizasyonları kripto değişim ortaklarını güvence altına almak konusunda giderek daha istekli hale geldi. Haziran ayında kripto borsası FTX, e-spor kuruluşu TSM ile devasa, türünün ilk örneği bir adlandırma hakları anlaşması imzaladı ve kuruluşu TSM.FTX olarak yeniden markalaştırdı. Bu ortaklık, TSM’nin isim hakları için 10 yıllık anlaşmanın ömrü boyunca 200 milyon doların kuzeyini bombalayan FTX için birçok önemli spor entegrasyonundan biriydi.

Oyun ve kripto para, hem bireysel hem de birlikte olağanüstü bir hızla büyümeye devam ediyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *