«

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı mücadelesinde Ripple’a destek verdi.

Armstrong, yakın tarihli bir dizi tweet’te, şirketin davasının görünüşte “beklenenden daha iyi” gittiğini yazıyor.

Armstrong, kripto endüstrisine karşı saldırılar başlatmanın ve yatırımcılara zarar vermenin “politik olarak popüler olmadığını” vurguladı.

En büyük Amerikan borsasının başkanı daha sonra Ripple’ın SEC hakkında tüketicileri korumak yerine onları incittiği hakkında sık sık tekrarlanan konuşma noktasını kanalize etti:   

İroni şu ki, sözde korudukları insanlar onlara saldıranlar.               

XRP’nin yeniden listelendiği söylentileri yeni bir hayat kazanıyor  

Armstrong’un tweet’leri, Coinbase’in platformunda potansiyel olarak XRP’yi yeniden listelediğine dair söylentileri kaçınılmaz olarak yeniden alevlendirdi.

Borsa, SEC’in 19 Ocak’ta Ripple’a karşı büyük bir fiyat düşüşünü tetikleyen bir dava açmasının ardından XRP ticaretini askıya aldı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, XRP ticaret çiftleri geçen ay şirketin mobil uygulamasında görünmeye başladıktan sonra Coinbase’in yeniden listelendiği söylentileri sosyal medyada dolaşmaya başladı, ancak sonuçta bir hata oldu.

Yasal sorunlarına rağmen, XRP dirençli kaldı ve kripto devi Mike Novogratz kısa süre önce, kurumun şikayette bulunmasından bu yana kripto para biriminin değerinin üç katına çıktığını belirtti.

Coinbase’in SEC İle Karşılaşması

Ripple, Armstrong’un SEC’i, henüz piyasaya sürülmemiş borç verme teklifi nedeniyle önde gelen borsayı dava etmekle tehdit ettiği için halka açık bir şekilde çağırmasının ardından Coinbase’e ateş açmaya başladı.

Şirket, SEC’in taleplerine boyun eğip söz konusu ürünü rafa kaldırsa da, baltayı zorlu regülatörle gömmemiş gibi görünüyor.

Bu ayın başlarında Coinbase, 1930’ların yasalarının “teknolojik devrim” için uygun olmadığını savunarak ajansı kripto para odaklı yeni bir düzenleyiciyle değiştirmeyi önerdi.

Borsa, Kongre’yi, öngördüğü önemli ölçüde farklı bir düzenleyici rejim oluşturacak bir yasayı geçirmeye ikna etmek zorunda kalacak.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *