Çinli Oyun Devi NetEase Metaverse’i Hedefliyor

Çinli Oyun Devi NetEase Metaverse'i Hedefliyor

Çinli Oyun Devi NetEase Metaverse'i Hedefliyor

Çinli bir video oyun şirketi olan NetEase, üçüncü çeyrek kazançları için şirketin “meta veri deposu alanındaki en hızlı gelişenlerden biri olacağını” söyledi.

NetEase, Tencent’in ardından Çin’deki en büyük ikinci oyun oyuncusu olarak bilinen Çinli bir internet devidir.

Gelirinin yaklaşık %79′unu çevrimiçi oyunlardan elde ediyor, ancak eğitim ve müzik akışı gibi diğer alanlarda büyümeye çalışıyor.

NetEase, kısmen uluslararası genişlemesini hızlandırmak için kullanılan fonlarla Hong Kong’da ikincil bir listeleme gerçekleştirdi. 

Oyun Devi NetEase Gelişmeleri

  • NetEase yatırımcı ilişkileri direktörü Margaret Shi, şirketin metaverse için “teknolojik olarak hazır” olduğunu ve metaverse ile ilgili teknolojiyi nasıl biriktireceğini bildiğini söyledi.
  • Şirketin kazancının yüzde 70’inden fazlasını oyun oluşturan NetEase’in üçüncü çeyrekteki net geliri 22,2 milyar RMB’ye (3,4 milyar ABD$) ulaştı ve yıllık %18,9 artış gördü; çevrimiçi oyunlar %71,62 gelirle 15,9 milyar yuan’a (2,48 milyar ABD$) ulaştı. Identity V ve Onmyouji oyunları NetEase’in temsili çalışmalarıdır.
  • Çinli internet teknolojisi devleri, özellikle oyunlar ve sosyal medya ile metaverse’e adım atıyor. Geçen hafta Tencent, meta veri deposuna yaklaşmak için “çok fazla teknoloji ve yeteneğe” sahip olduğunu ve bildirildiğine göre meta veri deposuyla ilgili işleri geliştirmek için yeni bir stüdyo kurduğunu söyledi. Ayrıca TikTok’un sahibi olan eğlence devi ByteDance, metaverse stratejilerinin bir parçası olarak VR gözlük üreticisi Pico’yu satın aldı.
Exit mobile version