«

Cardano fiyatı daha geniş kripto piyasasına uygun olarak hareket etmeyi reddettiği için Cardano ilk 10’daki 3. sıradaki yerini kaybetti. Diğer altcoinler bitcoin ile birlikte yükselirken, ADA çoğunlukla durgun kaldı.

Geçen ay akıllı sözleşmeler özelliği başlatıldığında proje etrafında yaratılan heyecana rağmen, varlık için destek azaldı. 3 doların üzerindeki yarışı, ilk 3 sırayı elde etmek için Binance yerel tokeni BNB’yi geride bıraktı. Ancak ADA bir kez daha bu pozisyondan vazgeçti ve 4. sıraya düşerken BNB yükseldi ve ADA’yı piyasa değerinde 9 milyar dolar geride bıraktı.

ADA Hala Zarar Görebilir

Cardano projesi son zamanlarda piyasayı hareketlendiren bir habere sahip değil. Daha küçük Cardano odaklı girişimlere yatırım yapan projeyle ilgili haberler var. Ancak, proje etrafında hiçbir şey hype yaratmadı.

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanına girişi ertelendi çünkü blok zinciri artık akıllı sözleşmeleri destekleyebilse de, kullanıcılara merkezi olmayan finans hizmetleri sağlamak için gereken protokolleri oluşturmak zaman alıyor. Geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamalarını (DApp’ler) ağ üzerinde dağıtmak için çok çalışıyorlar ve Cardano Vakfı bu projelere destek sağladı, ancak blok zincirinde kullanıcıları çekmek için yeterli DeFi protokolünün olması biraz zaman alacak görünüyor.

Dijital varlık, destek ve momentumda önemli bir gelişme görmüyorsa, ADA 2 doların altına düşme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Topluluğu, şu anda toplam arzının %70’inden fazlasının yatırıldığı en güçlü tutma hislerinden bazılarına sahiptir. Bununla birlikte, varlığa önemli miktarda para gelmeden, fiyatın 1,7 $ aralığını yeniden test edebileceğini görebilecek bir düşüş eğilimine devam etmesi muhtemeldir.

  • Cardano Kurucusu: Afrika Gelecekte Önemli Rol Oynuyor

Cardano Kurucusu Afrika Turuna Başladı

Bitcoinist geçen hafta Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson‘ın Afrika turuna başlamaya hazırlandığını bildirdi. Hoskinson, 15 Ekim’de, turun başlaması planlanan Güney Afrika’da bir panelde göründüğünü gösteren bir tweet yayınlayarak turun başladığını doğruladı.

Hoskinson, Cardano Vakfı ile birlikte kıtada blok zinciri üzerine inşa edilen çeşitli girişimleri ziyaret etmeyi planlıyor. Gerektiğinde bu projeye finansman ve eğitim sağlayacaklar ve Cardano ağında konuşlandırarak onlara rehberlik edecekler.

Bu, dijital varlığın ihtiyaç duyduğu türden iğneleyici bir haber olmasa da, turun başlamasına rağmen, ADA’nın fiyatı fazla yukarı hareket kaydetmedi. Cardano 2,13 $ fiyat aralığında mücadele etmeye devam ederken momentum düşük kalıyor.

Coinmarketcap verilerine göre makale yazım sırasında Cardano ilk 3 kripto para sıralamasındaki yerini kaybederek 4. sırada bulunuyor. 24 saatlik işlem hacmi ise 2,598,944,559.30 dolarda bulunuyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *