«

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu MELD ile Nijerya’nın en büyük mobil ağı olan Tingo Network arasındaki bir ortaklık, Cardano ağının üstünde yeni bir altın destekli stablecoin‘in piyasaya sürülmesine yol açacak.

City AM’ye göre, kripto zirvesi başkanı Ken Olling, doğal kaynakları simgeleyen etik bir kripto şirketi olan Ubuntu Tribe’ı da içerecek olan ortaklığı duyurdu.

Olling zirvesi sırasında şunları söyledi:

Buradaki amacımız sadelik ve netliktir. Altın bir kasada saklanacak, token haline getirilecek ve daha sonra parçalara ayrılacak ve satabilmemiz için bölünecek.

Onun sözlerine göre bu basit ama güçlü bir fikir çünkü “sayabilirsiniz”. Yönetici, değerli metalin tokenize edilmiş bir versiyonunun iyi olacağının kanıtı olarak altının istikrarlı değerine işaret etti. City AM, ortaklığın bir parçası olarak Tingo’nun dokuz milyon kullanıcısının telefonları aracılığıyla MELD’in kripto hizmetlerine erişeceğini bildirdi.

  • VanEck CEO’su, SEC Yakın Tarihte Bitcoin ETF’lerini Onaylayacağını Umuyor

MELD, kullanıcıların kripto varlıklarını ve fiat para birimlerini ödünç vermelerine ve ödünç almalarına ve MELD tokenlerini stake etmelerine olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans bankacılığı protokolüdür. Sadece son zamanlarda ağına akıllı sözleşmeler getiren Cardano blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir.

Diğer blok zincirlerin üzerinde dolaşımda olan altın destekli sabit paralar var. Geçen yılın Mart ayında Tether Gold (XAU), piyasa değeri ile önde gelen altın destekli kripto oldu, ancak o zamandan beri Paxos Gold (PAXG) tarafından geride bırakıldı.

Yakın zamanda bildirildiği üzere Cardano‘nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun dünyayı etkileyen yönetim sorunlarının çoğuna bir çözüm sunduğunu gördüğünden, kripto para biriminin blok zincirindeki altyapının gelecekte “bir ulus devleti yönetmek” için yeterince iyi olacağına inandığını açıkladı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *