Cardano, 2 Milyona Ulaşan ADA Cüzdan Kutlaması Yapıyor

Cardano, ADA Cüzdan Kutlaması Yapıyor

Cardano, ADA Cüzdan Kutlaması Yapıyor

2 Kasım 2021 itibariyle Cardano ekosistemi bir başka önemli kilometre taşını geçti. Cardano topluluğu, Twitter’da toplam ADA cüzdan sayısının iki milyona ulaştığını duyurdu.

Cardano ADA Cüzdan Sayısını Twitter’da Duyurdu

Cardano, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile ADA cüzdan sayısının 2 Milyonu geçtiğini duyurdu.

ADA cüzdanları için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bir milyon rakamı bu yılın Mayıs ayının sonunda duyurulmuştu.

1 Ocak itibariyle, ADA topluluğunun toplam 203.519 ADA cüzdanı vardı. Böylece 23 Mayıs’a kadar yaklaşık beş kat artış oldu ve Mayıs’tan bu yana bir milyon cüzdan daha eklendi.

Cardano, iki milyondan fazla cüzdanla bir dönüm noktasına ulaştı. ADA cüzdanlarının sayısı Mayıs 2021’den bu yana iki katına çıktı.

Cardano Alonzo Güncellemesi

Belki de bu büyümenin en önemli itici gücü, akıllı sözleşme özelliğini piyasa değerine göre en büyük 5. kripto projesi yapan Alonzo güncellemesiydi.

Gerçekten de, varlığın fiyatı, 2 Eylül’de Alonzo güncellemesinin lansmanından önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 $’a yükseldi.

Bu güncelleme ile Cardano, merkezi olmayan finansta lider olma yolunda önemli bir adım attı. Güncelleme, Plutus dili aracılığıyla Cardano blok zincirine akıllı sözleşme yetenekleri ekler. Ve bu güncelleme ile projenin arkasındaki ekip, birden fazla dApp ve merkezi olmayan finans (DeFi) için kullanım örnekleri yaratan yeni bir merkezi olmayan uygulama platformunun temelini atmayı hedefliyor.

Exit mobile version