«

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Blockchain Teknolojisinin Kripto Para Birimleri Olmadan Gelişebileceğini Söyledi.

Hindistan hükümeti son zamanlarda kripto para birimleri konusundaki tutumunu yumuşatırken, ülkenin merkez bankası Hindistan Merkez Bankası (RBI) bu konuda isteksizliğini koruyor.

Hindistan Merkez Bankasının Kripto Para Birimleri Hakkındaki Endişeleri Sürüyor

RBI Başkanı Shaktikanta Das Salı günü SBI Banking and Economics Conclave’de “Blockchain teknolojisi on yıldır orada ve kripto para birimleri olmadan büyüyebilir. Merkez bankası makroekonomik ve finansal istikrar açısından ciddi endişelerimiz olduğunu söylediğinde, işin içinde çok daha derin sorunlar var.” dedi.

Das, endüstri oyuncularını kripto para birimlerini içeren konularda üstünkörü tartışmalar için eleştirdi ve ciddi analiz çağrısında bulundu.

RBI’nin kripto karşıtı duruşu şimdiye kadar iyi biliniyor. Merkez bankası, düzenlemeye tabi tüm borç verenlerin kripto para birimi işlemlerini tutmasını veya kolaylaştırmasını yasaklamıştı. Ancak karar, Mart 2020’de Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Das’ın son yorumları, Hindistan hükümetinin kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi konusunda ilerici ve ileriye dönük adımlar atma güvencelerinin hemen ardından geldi. Das ayrıca daha önce kriptoya yatırım yaptığı bildirilen Hintlilerin sayısının “abartılı” olabileceğini söylemişti.

Hindistan hükümeti bir ödeme yöntemi olarak kripto kullanımını yasaklamak istiyor, ancak bir rapora göre kriptonun varlık olarak ticaretine izin verecek ve düzenleyecek.

Hükümet, 29 Kasım’da başlayıp 23 Aralık’ta sona erecek olan parlamentonun yaklaşan kış oturumunda bir kripto düzenleme tasarısı sunabilir.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *