«

Bitcoin kısa süre önce zayıf borsalardan ayrıldı ve kripto para biriminin bir cennet veya enflasyondan korunma varlığı olarak talep çekmeye başlayabileceğine dair spekülasyonları canlandırdı.

Bitcoin’in olumlu fiyat hareketi, S&P 500’ün %2 veya daha fazla düşüşüyle ​​aynı zamana denk gelen bu yılın önceki fiyat düzeltmelerinin tam aksine 29 Eylül’den bu yana, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi %20 artarak 49.300$’a yaklaşırken, Wall Street’in karşılaştırmalı hisse senedi endeksi S&P 500 %2.6 düşerek 4.300’e düştü. 

Endüstri uzmanları, bitcoin’in en son esnekliğinin, kripto para biriminin değer deposu cazibesinden, kripto piyasasına devam eden kurumsal girişlerden, ABD’nin yakında vadeli işlem tabanlı bir bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayacağı spekülasyonundan ve pozitif mevsimsellikten kaynaklandığını söyledi.

  • 2021’de Cloud Mining Yapabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Her bir faktöre ayrıntılı olarak bakalım:

Enflasyon Engeli

BKCoin Capital’in kurucu ortağı Carlos Betancourt, “Enflasyon kalıcı ve her hane ülke çapında mal ve hizmet fiyatlarının fırladığını görmeye başlıyor. Birçok anlayışlı yatırımcı asimetrik fırsatlar ve enflasyona karşı korunma arar ve her zaman akla gelen ortak bir varlık vardır… unutmayın, bitcoin hükümetlerin veya merkez bankalarının manipüle edemediği tek varlıktır.”

Yakın zamanda yayınlanan bir New York Federal Rezerv anketi, yıl öncesi enflasyon beklentilerinin üst üste 10. ayda Ağustos ayında %5.2’ye yükseldiğini gösterdi. Euro bölgesinde de enflasyon beklentileri yükseliyor.

BKCoin’den Betancourt, “Mevsimsellik bir dereceye kadar kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olabilir. “Ancak, özellikle kripto ile ilgili olarak, son haber akışı kesinlikle tarihsel çizelgeler üzerinde [birincil] itici güçtür.” dedi. 

ETF Spekülasyonu

Geçen hafta tartışıldığı gibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) yakında vadeli işlemlere dayalı ETF’yi onaylayacağına dair yeni keşfedilen bir iyimserlik de piyasayı yukarı çekiyor gibi görünüyor.

  • Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, Aşağı Yönlü Risk Artıyor

Betancourt, “Kanada, hem bitcoin hem de ether içeren bir kripto ETF‘yi resmen onayladı ve ABD SEC Başkanı Gary Gensler, yakın zamanda bir vadeli bitcoin ETF’sine destek gösterdi ve bu kesinlikle yatırımcılar tarafından bir yükseliş işareti olarak sindirildi. Ayrıca “SEC, bitcoin ve eter ile bağlantılı ETF’ler ve vadeli ETF ürünleri için 20’den fazla başvuruyu inceliyor.” Dedi. 

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *