«

Bitcoin fiyatı, 6 Eylül’deki yükselişten bu yana düşüş eğilimi gösterdiği için konsolide oluyordu. İlginç bir şekilde, bu düşüş, 1 Ekim’de patlak veren bir yükseliş modelinin oluşmasına neden oldu. Ancak, bu yükseliş trendinin devam etmesi için momentumun bir seviyeyi daha aşması gerekiyor.

Bitcoin Fiyatının Kafası Karışık

Bitcoin fiyatı, 26 Ağustos’tan bu yana iki belirgin düşük en yüksek ve üç en düşük en düşük seviyeyi belirledi. Trend çizgilerini kullanarak bu salınım noktalarını birleştirmek, düşen bir kama oluşumunu ortaya koyuyor. 

Bu kurulum, ilk yüksek ve düşük salınım arasındaki mesafeyi ölçerek ve bunu kırılma noktasına 43,719 dolardan ekleyerek elde edilen %12 ralli ile 49.746 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

1 Ekim’de, Bitcoin fiyatı düşen kamanın üst trend çizgisini kesti ve 44.893 $ ‘a düştü ve şu anda 47.316 $ ile 48.834 $ arasında değişen arz bölgesinde geziniyor.

İdeal bir yerel zirve, 50.000 doları yeniden test etmek ve 18 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 48.834 doların üzerinde duran likiditeyi toplamak olsa da, Bitcoin fiyatı mevcut konumundan zamanından önce geri dönebilir.

  • Kripto Analisti Scott Melker’e Göre Solana, FTT ve İki Ek Altcoin Piyasa Düşüşlerinden Kurtuldu

Her iki durumda da, 44,893 dolarlık istikrarlı destek tabanına geri çekilme. Burada, alıcılar başka bir geri dönüş yapabilirler ancak bu sefer 50.000 $ ve 53.000$ engelleri hedefleyebilirler.

bitcoin fiyat

44.893$’a geri çekilme olası görünse de, yukarıda tutunma başarısızlığı alıcıların zayıflığına işaret edecek. Böyle bir durumda, Bitcoin fiyatı daha da düşebilir ve 42.900 doları tekrar test edebilir.

Bu talep bariyerinin altına yaklaşan 12 saatlik belirleyici bir mum çubuğu, kazanımları geri alacak ve potansiyel olarak yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

Böyle bir gelişme, BTC’yi 41.126 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine indirebilir.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *