«
  • Bitcoin fiyatı 62.000 doların üzerine çıkıyor ve Nisan ortasından bu yana ilk kez neredeyse 63.000 dolara dokunuyor.
  • Genel teknik resmin de onayladığı gibi, BTC boğaların elinde; 65.000 doların üzerinde bir kırılma BTC’yi hızla 68.000 dolara itecektir.

Bitcoin, geçen hafta etkileyici bir koşunun ardından 62.000 doların üzerine çıktı. Hareket, amiral gemisi kripto para biriminin bu boğa döngüsüne daha yeni başladığına dair artan spekülasyonlar arasında piyasaya daha fazla boğanın katılmasına izin verdi.

Hafta sonu, Bitcoin yükseliş bacağını 62.000 doların üzerine çıkardı ve burada neredeyse 63.000 dolar ile omuzları fırçaladı. BTC, çöküş başlamadan hemen önce, Nisan ortasından bu yana bu seviyede işlem görmemişti.

Bitcoin, yazı yazılırken 62.050 dolardan işlem görüyor. Hafta sonu zirvelerinden küçük bir geri çekilme, desteğin 59.000$’da onaylanmasının ardından toparlandı. Bitcoin 62.000 doları tuttuğu sürece, boğalar 64.000 dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyelerine odaklanacak ve daha sonra bacağını 68.000 dolara uzatacak.

Bitcoin Fiyat Analizi: Yükselişi Yavaş Yavaş Kritik Engelleri Azaltıyor

Günlük grafikteki genel teknik resim, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinden başlayarak son derece olumlu. Bu eğilim, ortalama çizginin üzerinde yukarı doğru bir yuvarlanma ücretini takip ederken, oranlar boğaları güçlü bir şekilde destekliyor.

Benzer şekilde, Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı alım bölgesine girerken alıcıların üstünlüğü olduğunu öne sürüyor. MACD gibi, RSI da varlık trendini takip eder ancak boğaların ve ayıların gücünü hesaplar. Tutarlı bir yukarı doğru hareket, Bitcoin’in boğaların elinde olduğu anlamına gelir.

BTC/USD Günlük Grafik

bitcoin fiyat analizi

100 Basit Hareketli Ortalama (SMA), 200 SMA’yı geçmenin eşiğinde. Bunun sonucu bir golden cross olmayacak olsa da, endeksin görünümü alıcıların kontrolün altında olduğunu doğrulamaya yardımcı oluyor ve Bitcoin’in yükseliş trendini sağlam tutmasını bekleyebiliriz.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *