«

Bitcoin, alıcıların Eylül ayının başından bu yana ilk kez fiyatı 50.000 dolara itmeye çalışmasıyla Pazartesi günü güçlendi. Tüccarlar kısa pozisyonlardan çıkıyor gibi göründüğü için kripto para birimi geçen hafta yaklaşık %15 arttı.

Analistler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) birkaç hafta içinde gerçekleşebilecek bir Bitcoin borsasında işlem gören ürünü (ETF) onaylamasını bekliyor.

SEC Komiseri Gary Gensler geçen hafta vadeli işlem destekli bir bitcoin ETF tercihini yeniden belirtse de (fiziksel bitcoin tutacak sözde bir ETF yerine), bazı analistler düzenleyici tarafından bir onayın yıl sonu kripto rallisini tetikleyebileceğini bekliyorlar.

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock Trader’ı Marcus Sotiriou, “Bu, kurumsal kabul için yine de kapıları açacak ve umarım çok da uzak olmayan bir gelecekte, sıradan insanların varlığı kolayca dahil etmelerine izin verecek olan spot destekli bir ETF ile sonuçlanacaktır” dedi.

  • Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, Aşağı Yönlü Risk Artıyor

Son Fiyatlar

  • Bitcoin (BTC), 49.387 $, +%1.1
  • Eter (ETH), 3.411 $, -%1.6
  • S&P 500: -%1.3
  • Altın: 1.767$, +%0.3
  • 10 yıllık Hazine faizi %1,484’te kapattı

Yine de, bazı tüccarlar, kripto para birimleri üzerinde devam eden düzenleyici baskılar göz önüne alındığında temkinli. Pazar günü, Nikkei, Japonya’nın vergi makamlarının birkaç kişi üzerinde geniş çaplı bir denetim gerçekleştirdiğini bildirdi. Bu ayın ilerleyen saatlerinde ABD Hazine Bakanlığı’nın, stablecoin ihraççıları için banka benzeri düzenlemeler önerebilecek bir stablecoin raporu yayınlaması bekleniyor.

Bitcoin

Bir FundStrat raporuna göre, geçen hafta bazı kripto para birimleri tarafından yapılan teknik kesintiler “büyük açık kapamaya” yol açtı. Bir varlığa olan talep arzı aştığında kırılmalar meydana gelir ve fiyatın belirli bir direnç seviyesinin üzerine çıkmasına neden olur. Bitcoin için, 46.000 dolar civarındaki son kırılma seviyesi, tüccarların kısa pozisyonlardan çıkmaya başladığını gösteriyor.

FundStrat’ın genel müdürü ve teknik strateji başkanı Mark Newton geçen hafta bir haber bülteninde, “Döngü bileşimim, bitcoin’in zirve yapmadan önce Kasım/Aralık sonuna kadar yükseldiğini gösteriyor” dedi.

  • Ünlü Kripto Analistinin Yeni Tahminleri: Chainlink ve Tezos Ralli Yapabilir

Newton, “Mevcut haftalık döngü, bir sonraki büyük ralliden önce 2022 baharında zayıf olma potansiyelini gösteriyor” diye yazdı. “Dolayısıyla, bu mevcut ralli, konsolidasyon başlamadan önce doğası gereği taktiksel olabilir ve daha büyük ralli gelecek yıl başlayabilir.”

FundStrat’ın başlangıçta 52.000 dolar civarında bir BTC yukarı hedefi vardı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *