«

Bitcoin, Çin’in kriptoya karşı düşmanca tutumunu bir kez daha hatırlatmasının ardından dünkü düşük seviyeden bu yana yaklaşık 2.000 dolar toparlamayı başardı.

Dün kripto piyasaları, Çin tarafından bir kez daha başlatılan başka bir kan banyosundan geçti. Bitcoin dakikalar içinde 4.000 dolar düştü ancak şu an itibariyle kısmi bir toparlanmayı tamamlamayı başardı. Çoğu altcoin daha da fazla acı çekti ve bazıları hala 3.000 doların altında olan ETH de dahil olmak üzere kararlı bir şekilde sıçramayı başaramadı.

Bitcoin’in Kurtarma Girişimi

Geçtiğimiz birkaç gün aslında birincil kripto para birimi için iyi gidiyordu. 40.000 doların altındaki fiyat düşüşünden kurtuldu ve birkaç bin dolar değer ekledi.

Bu, dünkü 45.000 dolarlık yeniden testle sonuçlandı ve bu, birkaç günün en yüksek seviyesi oldu. Bu noktada, boğalar başka bir fiyat artışına hazırlanırken, Çin merkez bankası dünyaya kripto para birimi endüstrisine karşı düşmanca politikasını hatırlatmaya karar verdi.

Kurumun birkaç hafta önce yayınlandığı bildirilen son açıklaması , finansal kuruluşların, ödeme şirketlerinin ve internet platformlarının kripto para ticaretini kolaylaştırmasını yasakladı.

Çin dijital varlık alanının peşine düştüğünde genellikle olduğu gibi – fiyatlar hemen düşer. Bitcoin , bir saatte 4.000 dolardan fazla kaybettiği için sert bir düşüş yaşadı.

40.600 dolar civarında dibe vurduktan sonra, boğalar yükseldi ve bir yükseliş başlattı. Sonraki saatlerde BTC, yaklaşık 3.000 doları toparladı ve kısa bir süreliğine 43.000 doları aştı. Şu an itibariyle, varlık bir miktar zemin kaybetti ve şu anda yaklaşık 42.500 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *